Často kladené otázky

Nevíte si rady? Potřebujete poradit? Pročtěte si často kladené otázky.

Obecné

Co je bezrealitky.cz?

bezrealitky.cz je prvním internetovým tržištěm s nemovitostmi, jehož prostřednictvím je možné prodat či pronajmout nemovitosti bez asistence realitních kanceláří. Vlastníkem společnosti jsou mediální společnost Media marketing services, Rockaway Capital a Genesia. Vlastníci společně rozvíjí projekt bezrealitky.cz od dubna 2016.

Proč inzerovat na bezrealitky.cz?

Hlavní výhodou je samozřejmě úspora provize z prodeje (4% z prodejní ceny) nebo z pronájmu (1 měsíční pronájem). Při prodeji získá majitel nemovitosti plnou prodejní cenu, aniž by musel část odvést realitní kanceláři. Kupující také těží z přímého jednání, platí pouze prodejní cenu, která není navýšena o provizi. Jednání bez realitní kanceláře je tedy výhodnější pro obě strany. Nejen že ušetříte nemalou částku, ale máte také možnost vyjednat si i mnohem lepší podmínky a mít nad celým procesem úplnou kontrolu. Bezrealitky věří, že právě Vy sami jste pro svou nemovitost těmi nejlepšími prodejci. Získáváte přímý kontakt se zájemci, víte tedy, jak na Vaši nabídku reagují, a nemusíte se obávat, že třetí strana informacemi nějak manipuluje. Nikdo Vás nenutí podepisovat exkluzivitu a neomezuje Vás v možnostech prodeje jiným způsobem než na bezrealitky.cz. Mezi další výhody patří možnost neomezeného počtu úprav Vaší nabídky, možnost skrýt Vaše kontaktní údaje, příznivé ceny za inzerci a velice vysoká denní návštěvnost stránek novými zájemci o nemovitosti.

Kdo u nás inzeruje?

Vkládat nabídky mohou majitelé nemovitostí (fyzické i právnické osoby, které nemají v předmětu výstavbu a obchod s nemovitostmi), s výjimkou realitních kanceláří a realitních makléřů. Správa nemovitostí může vložit nabídku ve chvíli, kdy je vlastníkem nemovitosti a neposkytuje zároveň realitní služby. Při porušení této podmínky hrozí vkladateli pokuta dle smluvních podmínek.

Kdo NESMÍ inzerovat?

Na server bezrealitky.cz nesmí vkládat nabídku realitní kanceláře a realitní makléři. Nabídky od developerských společností jsou inzerovány na dceřiném webu ideveloper.cz a mohou být na webu bezrealitky.cz zobrazeny na základě exportu. Takovéto nabídky jsou vždy textově označeny přímo v inzerátu. Při porušení podmínek inzerce hrozí vkladateli pokuta tak, jak je uvedeno ve smluvních podmínkách.

Jak ukládáme hesla?

Bezpečnost dat našich uživatelů je pro nás velkou prioritou, proto i hesla ukládáme pomocí moderní hashovací funkce bcrypt (pro technické nadšence uvádíme, že cost je 11). I kdyby se tedy nějakým útočníkům podařilo získat naši databázi, tak z ní nebudou schopni v rozumném čase získat hesla našich uživatelů a použít je např. pro přihlášení do jejich emailových účtů (jelikož spoustu uživatelů stále bohužel používá stejná hesla pro více služeb).

Jsem majitel

Jak vložit inzerát?

Vložit inzerát je velice jednoduché. Vše provedete v jednom kroku, kde vyplníte údaje specifikující Vaši nemovitost. Doporučujeme rozepsat informace o nemovitosti do popisu inzerátu, zodpovíte většinu doplňujících otázek od zájemců, a tím ušetříte svůj čas v dalších fázích komunikace se zájemci. Po zadání inzerátu si vytvoříte registraci a pokračujete do kroku druhého, kde vybíráte nejvhodnější balíček inzerce a způsob jeho zaplacení.

Způsoby placení

Při vkládání inzerátu Vám v posledním kroku nabídneme několik platebních metod: přes internetové bankovnictví, platbu pomocí SMS, kreditní kartou, bankovním převodem či složenkou. Pro platbu pomocí SMS musíte mít u svého operátora aktivovanou službu Premium SMS. Všechny platební úkony vyjma bankovního převodu a složenky jsou okamžité, u těchto je však třeba počítat se zdržením kvůli zpracování (až 3 pracovní dny) ze strany banky. Je však nutné brát v potaz také správnost opsaných údajů pro bankovní převod a složenku, které mohou při nesprávném opsání celý proces aktivace inzerátu pozdržet. Ověření platby vám zajistí náš zákaznický servis na info@bezrelitky.cz nebo na telefonním čísle: +420 226 227 522.

Od 1.3.2017 se nás týká povinnost EET, proto zde uvádíme také zákonou formulaci: Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Topování

Topování je služba, která umožňuje za poplatek posunout váš inzerát na první místa ve výsledcích hledání. Inzerát je tak více na očích zájemců. Topování můžete vužívat neomezeně kdykoli v průběhu vaší inzerce.

Zvýraznění

Inzerát si můžete zvýraznit při aktivaci i v průběhu zveřejněné inzerce. Zvýraznění naleznete ve dvou balíčcích – PROMOKIT a PREMIUM. Stačí se přihlásit vpravo nahoře do svého uživatelského účtu a zvolit záložku „Moje inzeráty“. Zde u příslušného inzerátu kliknete na tlačítko „Topování“. Zvýraznění je pak od zaplacení aktivní po dobu uvedenou v příslušném balíčku (7 a 21 dní). Zvýraznění inzerátu najdete ve výpisu nabídek označeno oranžovou barvou.

Promokit

Promokit je označení jednoho z našich balíčků pro aktivaci inzerátu. Zahrnuje předchozí dva balíčky a jejich výhody. Navíc však obsahuje zobrazení inzerátu v konkurenčních inzerátech v jejich detailním zobrazení. Zároveň k tomu obdržíte propagační plachtu, kterou můžete upevnit na vaši nemovitost a zvýšit tak povědomí o prodeji či pronájmu ve vašem okolí.

Premium

Balíček Premium nově nabízí kromě služeb ze všech předchozích balíčků také fixaci pozice na určitou dobu ve výsledcích hledání, zvětšený detail na mapě při určitém zoomu obrazu a umístění nabídky v atraktivní nabídce přímo na naší hlavní straně webu. Samozřejmostí je zaslání plachty na nemovitost poštou na vámi uvedenou adresu.

Centrum služeb

Centrum služeb nabízí kompletní přehled doprovodných služeb jak pro inzerenty, tak pro jejich potencionální zájemce. Naleznete zde pomoc přímo od našich ověřených partnerů, kteří vám zajistí vše potřebné k úspěšnému dokončení vašeho obchodního případu.

Jsem zájemce

Aktuálnost inzerátů

Inzeráty jsou aktivní po dobu 28 dní od jejich zveřejnění. Pokud majitel sám nabídku nedeaktivuje, obdrží před koncem platnosti email, kterým si může inzerát bezplatně prodloužit na dobu dalších 28 dnů. Za aktuálnost nabídky zodpovídá především jejich vkladatel. Podle potřeby může majitel inzerát opět kdykoliv aktivovat.

Způsoby vyhledávání

Vyhledávat nemovitosti můžete následujícími způsoby.

  1. Pokud preferujete jmenný seznam nabídek, jistě využijete vyhledávání ve výpisu inzerátů,
  2. druhou možností je hledání přímo na hlavní straně bezrealitky.cz. Jedná se o rychlý přehled, upřednostňuje se v případě hledání konkrétní lokace,
  3. třetí varianta je hledání pomocí mapy, na kterou se dostanete po stisknutí tlačítka Vyhledat v pravém horním panelu na hlavní straně. Zde si zvolíte oblast a kritéria stejně jako u výše popsaného hledání s tím rozdílem, že zde se Vám prvotně zobrazí nabídky na mapě v podobě barevných pinů, které rozlišují jednotlivé typy nemovitosti (přo lepší orientaci v případě, že hledáte více typů nemovitostí současně). S mapou můžete manipulovat, nabídky se vždy přenačtou podle aktuální polohy.

Kontakt na majitele

Kontakt na majitele se v detailu inzerátu většinou nezobrazuje. Pokud není uvedeno telefonní číslo ani e-mail na inzerenta v popisu inzerátu, využijte prosím kontaktní formulář. Zpráva skrze něj poslaná přijde inzerentovi přímo na e-mail, stačí pak vyčkat jeho odpovědi.

Upozornění na email

V případě zájmu o nemovitost si můžete nechat zasílat automatické upozornění na nové nemovitosti e-mailem. Nastavení upozornění provedete ve svém uživatelském účtu po vytvoření registrace, která je zdarma. V záložce upozornění na e-mail si nastavíte parametry pro zasílání automatických zpráv s odkazy na aktuální nabídky od majitelů.

Centrum služeb

Centrum služeb nabízí kompletní přehled doprovodných služeb jak pro inzerenty, tak pro jejich potencionální zájemce. Naleznete zde pomoc přímo od našich ověřených partnerů, kteří vám zajistí vše potřebné k úspěšnému dokončení vašeho obchodního případu.