Prodej domu 5+1 bez realitky

U hvozdu, Praha - Horní Počernice

6.900.000 Kč

Popis

Nabízenou nemovitost tvoří rodinný dům v Praze 9 - Horních Počernicích (místní část Svépravice) čp. 1589 v ulici U hvozdu na parcele o výměře 412m2 (zastavěná plocha a nádvoří) se zahradou o výměře 3164m2.
V domě je zavedená elektřina, telefon a vodovod z městské sítě, vytápění ústředním topením zajišťoval kotel na pevná paliva. Splachovací WC s odpadem svedeným do septiku. Na nádvoří se nachází studna a zděné hospodářské přístavby. Většinu zahrady tvoří velký jabloňový sad ukončený dvěma vzrostlými topoly, zbytek plochy zabírají bývalé výběhy pro chovnou drůbež.
Dům je podsklepený (sklep tvoří skladovací místnost a uhelna), střecha i zdi v dobrém stavu. Nutno provést nezbytné opravy (nutná zejména oprava omítky včetně balkonu). V přízemí se nachází kuchyň se spíží jako samostatnou místností, koupelna s prádelnou, WC jako samostatná místnost, spojovací chodba s malou halou, ložnice s dveřmi do zahrady, obývací pokoj a parádní velký pokoj vzniklý propojením dvou standartních místností. Součástí přízemí domu je prosklená zimní zahrada s oknem do kuchyně, výhledem do nádvoří a zahrady a vstupem do nádvoří. V patře domu se nachází společenská místnost (pokoj) s balkonem (odkud je úchvatný výhled do širokého okolí) a přístěnkem, dále je zde kuchyňka (samostatná místnost) a rozsáhlá půdní místnost s okny, kterou je lehce možno upravit k obývání. Pod částí střechy je ještě vybudován podkrovní úložní prostor.
Na zahradě se nachází několik dlouho nevyužívaných drobných hospodářských staveb včetně dvou garáží, které však bude nutné kompletně renovovat.
Dům se nachází na polosamotě, v minulosti byl obýván profesionálním chovatelem okrasného ptactva a užitkového zvířectva. Lokalita spadá do přírodního parku Klánovice-Čihadla a nemovitost těsně sousedí s dubovým Xaverovským hájem (97,23 ha, je zde chráněn zachovalý ekosystém listnatého lesa).
Skutečnost, že nabízená nemovitost má číslo popisné zůstává exkluzivitou, jelikož další stavby v oblasti již nemohou čp. získat (sousední nemovitost je proto vedena pouze pod číslem evidenčním jako rekreační chata).V lokalitě je nepravděpodobný vznik další zástavby kvůli přírodní rezervaci Klánovice - Čihadla. Námi nabízenou nemovitost je přitom možné přestavovat i rozšiřovat v rámci parcely 4341, pro kterou (jakožto ani pro zahradu) nejsou stanoveny žádné ochranné limity. Dům je hospodářskou přístavbou zcela vizuálně i zvukově oddělen od sousedovy chaty.
Několik stovek metrů od domu šplouchá rybník na Svépravickém potoce, v letním období aktivně využívaný jako přírodní koupaliště. V blízkosti prochází cyklostezka A258. Přilehlý hvozd je houbařským rájem. Ulice U hvozdu je slepou ulicí, končí u vrat nabízené nemovitosti. K nemovitosti vede pouze jediná příjezdová cesta, která je z patra domu dobře viditelná, takže již z velké dálky můžete rozpoznat, kdo přijíždí na návštěvu.
Pozemek před domem 4342/2, který měl bývalý majitel nemovitosti v užívání, je v případě zájmu možné k nemovitosti přikoupit či pronajmout od MěÚ. Tento pozemek však spadá do ochranného pásma lesa a má tedy omezené využití.
Jediným negativem zůstává šum doléhající na pozemky z rychlostní silnice vedené Olomouckou ulicí. Situace však není dramatická: dle měření v lokalitě se hladina hluku v spodní části zahrady (blíže dálnici) v noci pohybuje mezi 55-60 dB, na zbytku pozemků - včetně bezprostředního okolí nemovitosti - pak 50- 55 dB, což je tabulkově klasifikováno jako "Pouliční hluk (normální)".
Blízkost rychlostní silnice poskytuje bezproblémové a rychlé spojení s centrem Prahy (nájezd na Pražský okruh – Východní spojku) i Středočeským krajem. Nemovitost je vzdálena pouhých 10 minut jízdy autem od nákupní zóny a stanice metra Černý most. V blízkém okolí se nachází mateřská školka, několik základních škol a gymnázium. Díky poloze, dostupnosti a rozloze parcely je nemovitost vhodná nejen k rezidenčnímu bydlení, ale i k podnikatelskému využití.
Realitní makléři, prosím, nepište. Nemám o Vaše služby zájem.

Nejpohodlnější přepis energií online reklama

Parametry

UPC dostupné Televize, Internet, Kombinace
Číslo inzerátu 127682
Typ nabídky: Prodej
Typ nemovitosti: Dům
Dispozice 5+1
Plocha 3.576 m²
Cena: 6.900.000 Kč Chci hypotéku
Město: Praha
Městská část: Horní Počernice
Typ vlastnictví: Osobní
Typ budovy: Cihla
Podlaží: 2
Balkón: Ano
Terasa Ne

Mapa

Podobné inzeráty v okolí

7 828

Aktivních inzerátů
bez provize

9 465

Realizovaných obchodů
tento rok

452 792 336 Kč

Ušetřeno zákazníkům
tento rok

Vytvořte si hlídacího psa a my vás upozorníme na nové inzeráty ihned po jejich vložení.

Prodej domu 5+1 bez realitky

6.900.000 Kč