Prodej domu 443 m² bez realitky

Vysoký Chlumec, Středočeský kraj

Tento inzerát již není aktivní
Bezrealitky.cz

Popis inzerátu

Objekt
Rodinný dům v obci Vysoký Chlumec, pocházející z roku 1877. Obvodové nosné stěny jsou kamenné o šířce cca 650 mm. Vnitřní stěny mají tloušťku cca 150 mm. Podlahy jsou betonové, stropy převážně dřevěné trámové, z části ovšem klenbové (nad dílnou – viz obrázek dispozice).
Současná dispozice objektu je 2+1. Stavebními úpravami je však...
Objekt
Rodinný dům v obci Vysoký Chlumec, pocházející z roku 1877. Obvodové nosné stěny jsou kamenné o šířce cca 650 mm. Vnitřní stěny mají tloušťku cca 150 mm. Podlahy jsou betonové, stropy převážně dřevěné trámové, z části ovšem klenbové (nad dílnou – viz obrázek dispozice).
Současná dispozice objektu je 2+1. Stavebními úpravami je však realizovatelné rozšíření obytných částí domu, a to dokonce i formou adaptace podkrovních prostor. Dům je bez známek vlhkosti, a tak se zde nikdy nevyskytl problém s plísněmi (na rozdíl od našeho panelového bytu).
Vybavení: vana, bojler, umyvadlo, dřez, záchod, plynový sporák (rozvody propan-butanu), ústřední vytápění kotlem na tuhá paliva , plechové radiátory, žumpa a jako bonus je těsně za vchodem i sklípek (původně se tu skladovaly brambory, ale bude ideální i jako osobní vinný sklípek či pro uložení piva na pověstný sedmý schod).

Jakožto pozůstalost se dvěma majiteli byl v posledních letech využíván pouze jako rekreační, čemuž také odpovídá jeho stav, vybavení apod..

Pozemek a jeho okolí
Terén se svažuje od lesa (východní strana) směrem k silnici (západ), přičemž není nijak upraven. Na pozemku se prakticky nenachází dlažba nebo snad betonové prvky.
Vzhledem k tomu, že se jednalo o rodinný dům, je na pozemku stále ještě část hospodářských objektů, které by bylo v rámci úprav vhodné zdemolovat.
Okolí pozemku je „vesnicky“ klidné. Z jedné strany pozemku je výhled na listnatý les a v zimním období přímo na zámek, který se tyčí zhruba 100 m vzdušnou čarou od konce pozemku. Z druhé strany je výhled na zbylou část obce a přilehlé lesy.
Přímo v obci se nachází již zmiňovaný hrad z roku 1382, který je sice velice zachovalý, pro veřejnost ovšem nepřístupný.
Dále se v obci nachází muzeum vesnických staveb a pivovar Lobkowicz.

Pozn. Díky blízkosti hradu je objekt v památkově chráněném území.

Občanská vybavenost
Vysoký Chlumec:
obecní úřad
pošta
samoobsluha a další drobné obchůdky
hospody
zastávka autobusu
škola (MŠ, ZŠ – 1.stupeň, speciální třída, jídelna)
fotbalové hřiště, tenisový kurt

Sedlčany (7 km):
autobusové nádraží
knihovna
kino
pečovatelský dům
policie ČR
vlaková stanice
benzinová pumpa
městská nemocnice
obchody (Billa, Lidl, Pramen , Škoda a.s., ….)
školy (MŠ, ZŠ, ZUŠ,G, SOŠE, SOU,…

VÝMĚNA ZA BYT S DISPOZICÍ ALESPOŇ 3+KK V MĚLNÍKU ČI PRAZE MOŽNÁ. DOPLATEK Z MÉ STRANY JE SAMOZŘEJMOSTÍ.
zobrazit celý popis

Detailní informace

dostupnost UPC:
typ nabídky:
Prodej
typ nemovitosti:
Dům
dispozice:
2+1
plocha:
443 m²
cena:
990.000 Kč
typ vlastnictví:
Osobní
typ budovy:
Ostatní
vybavení:
Částečně
podlaži:
2
balkón:
Ne
terasa:
Ne
Tyto stránky používají cookies. Setrváním na stránce souhlasíte s jejich používáním. V pořádku Více