Prodej bytu 1+kk, 35 m² bez realitky

Prouzova, Praha - Vysočany

Tento inzerát již není aktivní
Bezrealitky.cz

Popis inzerátu

Byt k prodeji v Praze 9 Vysočanech, Prouzova ulice.

Plocha bytu: Celková plocha bytu 34,7m2. 1+chodba (kuchyň je současně chodbou). Pokoj 24m2, Kuchyň 6,1m2, Koupelna 2,5m2, toaleta 1m2, Sklad 1,1m2. Výška stropu 2,92m. K bytu přísluší sklep cca. 12m2.

Orientace bytu: Velké trojdílné okno situováno na západ do jednosměrné ulice a upraveného parku na náměstí OSN....
Byt k prodeji v Praze 9 Vysočanech, Prouzova ulice.

Plocha bytu: Celková plocha bytu 34,7m2. 1+chodba (kuchyň je současně chodbou). Pokoj 24m2, Kuchyň 6,1m2, Koupelna 2,5m2, toaleta 1m2, Sklad 1,1m2. Výška stropu 2,92m. K bytu přísluší sklep cca. 12m2.

Orientace bytu: Velké trojdílné okno situováno na západ do jednosměrné ulice a upraveného parku na náměstí OSN. Byt je v prvním nadzemním podlaží (zvýšené přízemí). Okno (původní, lakované dřevo) je ve výšce cca. 2m nad chodníkem. Dům má 5 podlaží bez výtahu.

Náklady: Měsíční náklady pro 1 osobu při běžném užívání energie/plyn, poplatky rozhlas/TV, pojištění domácnosti cca. 3000,-Kč (z toho nájem 1000,-Kč).

Internet: V lokalitě se nabízí možnost zavedení pevného internetového připojení UPC nebo O2.

Parkování: Možnost parkování v okolí domu, od roku 2013 by měli být údajně zavedeny parkovací zóny s platbou pravděpodobně kolem 600Kč za rok.

Dopravní obslužnost: METRO – trasa B; stanice Vysočanská, TRAM, BUS (vše 70m), Dálnice (napojení na okruh na Černém mostě nebo v Hloubětíně cca. 7km) , Vlak (Vysočanské nádraží 500m, nádraží Libeň 1km). Cesta z bytu na metro a cesta do centra Prahy (Můstek) je celkem 20 minut.

Občanská vybavenost a služby v okolí: Byt je umístěn v centrální části Vysočan (náměstí OSN). Všechny služby dostupné do 5-10 minut obchodní a nákupní centrum Fénix, Úřad městské části, většina bank a pošta do 100m, nemocnice ve Vysočanech, Finanční úřad 300m).

Stav bytu: Byt je obyvatelný v dobrém stavu stejně jako vhodný k rekonstrukci. Poslední komplexní rekonstrukce provedena před cca. 20 lety. V roce 2011 provedena v bytě výměna vany, umyvadla a skříňky, výměna elektrického bojleru provedena v roce 2006. U vany je vývod vody pro pračku. Podlahová krytina – koberec a linoleum. Topení VAW (plyn). Voda elektrický bojler.
Doporučené kroky pro případnou rekonstrukci: výměna okna (výměna dřevěného za plastové, či natření dřevěného), výměna plynových VAW (jsou funkční nicméně již starší), výměna zásuvek a vypínačů (vše funkční), malování, lakování dveří a rámů dveří a oken do světlíku, výměna kuchyně včetně spotřebičů (lednice, digestoř, sporák).

O domu, péče o dům, nájemníci a družstvo:
Dům je cihlový v dobrém stavu postavený ve 30. letech 20. století. Dům má pro celý blok velký společný uzavřený a zazeleněný dvůr. V domě funguje pravidelný úklid domu i jeho okolí, popelnice byly přesunuty v roce 2011 z ulice do dvora. V roce 2011 provedena výměna stoupaček a vodoměrů v celém domě (v plastu) a také výměna všech společných oken a dveří včetně vchodových a také domovních zvonků a domácích telefonů. V roce 2010 provedena výměna plynoměrů a jejich přenos mimo byty. V roce 2009 provedena výměna rozvodných skříní a elektroměrů. V roce 2007 byla provedena výměna poštovních schránek a byla provedena izolace a oprava fasády v čelní části domu a výměna parapetů u všech oken.
Dům má klidné, stabilní a příjemné nájemníky (převažují středního a staršího věku). Velmi dobře fungující družstvo fungující již desítky let, kancelář s pravidelnými úředními hodinami ve vzdálenosti cca. 80 metrů. Družstvo se o domy velmi dobře stará a nabízí řadu služeb se slevou a od prověřených a stálých dodavatelů. Družstvo spravuje přibližně 50 domů v nejbližším okolí a také řadu nebytových prostor, které pronajímá. Družstvo také zasílá pravidelné informace pro nájemníky v tištěné podobě a případně i elektronické podobě. Více o družstvu na: http://www.lbdpraha9.cz/

Převod do osobního vlastnictví
Byt je družstevní se splacenou anuitou. Převod do OV bohužel zatím možný není. Družstvo ma 50 domů, v nich řadu nebytových prostor, o domy se dobře starají, cokoliv je třeba zařídí a většina nájemníků žije v domech i desítky let (převažují lide středního a staršího veku), případne lidé, kteří byt zdědili a žiji v něm či ho pronajímají, většina tedy nemá důvod něco na současném stavu měnit. To je důvod proč se družstvo zatím nechystá k převodům, protože jsou všichni spokojeni. V 90. letech družstvo nabídlo členům družstva převod do OV a učinilo tak pouze 5-7% členů družstva. Například ve vchode kde je nabízený byt, kde je celkem 36 bytů, tak byly převedeny do osobního vlastnictví pouze 4 byty.

Byt je k nastěhování do cca. 3 týdnů od realizace všech administrativních a prodejních úkonů.
zobrazit celý popis

Detailní informace

dostupnost UPC:
typ nabídky:
Prodej
typ nemovitosti:
Byt
dispozice:
1+kk
plocha:
35 m²
cena:
1.200.000 Kč
poplatky:
2.400 Kč
typ vlastnictví:
Družstevní
typ budovy:
Cihla
vybavení:
Částečně
podlaži:
1
balkón:
Ne
terasa:
Ne
Tyto stránky používají cookies. Setrváním na stránce souhlasíte s jejich používáním. V pořádku Více