Prodej domu 415 m² bez realitky

Mostecká, Litoměřice, Ústecký kraj

Tento inzerát již není aktivní
Bezrealitky.cz

Popis inzerátu

Romantický barokní měšťanský dům, který je od roku 1953 prohlášen kulturní památkou. Dům se nachází v historickém centru města mezi Kostelem Všech Svatých a Kostelem Zvěstování Pany Marie. Dům se skládá hlavního uličního křídla, levého dvorního křídla a zadního dvorního křídla. Uzavření vnitřního dvoru je přízemní jednotraktovou stavbou s plochou...
Romantický barokní měšťanský dům, který je od roku 1953 prohlášen kulturní památkou. Dům se nachází v historickém centru města mezi Kostelem Všech Svatých a Kostelem Zvěstování Pany Marie. Dům se skládá hlavního uličního křídla, levého dvorního křídla a zadního dvorního křídla. Uzavření vnitřního dvoru je přízemní jednotraktovou stavbou s plochou střechou.
Dle provedeného stavebně historického průzkumu je stavba domu datována v období cca roku 1717 s tím, že dům je postaven na místě 2 původních gotických staveb, ze kterých se dochovaly dvouúrovňové sklepy (87 m2).
1NP hlavní budovy (200 m2) se nachází 2 samostatné obchodní jednotky s přímým vstupem z ulice Mostecká a vstup do průjezdu. 1 NP osttaních částí budovy tvoří 3 větší místnosti a malé skládky v nepodsklepené části budovy (80 m2). Plocha dvora je cca 125 m2. Ve 2NP se nachází byt 2+1 po rekonstrukci (42m2, levé dvorní křídlo) a částeně rekonstruované reprezentační prostory barokního domu se zachovalou štukovou výzdobou. Krovy hlavního uličního křídla a levého dvorního křídla umožňují zřízení půdní vestavby.
Dům je určený k rekonstrukci, kterou je možné částečně spolufinancovat z programu fondu obnovy kulturních památek města i kraje. Využití domu je možné jako reprezentativní městská vila, pro komerční, či smíšené užití. K domu náleží 2 parkovací karty.
zobrazit celý popis

Detailní informace

dostupnost UPC:
typ nabídky:
Prodej
typ nemovitosti:
Dům
dispozice:
Ostatní
plocha:
415 m²
cena:
4.999.999 Kč
typ vlastnictví:
Osobní
typ budovy:
Cihla
vybavení:
Nevybavený
podlaži:
2
balkón:
Ne
terasa:
Ano
Tyto stránky používají cookies. Setrváním na stránce souhlasíte s jejich používáním. V pořádku Více