Prodej bytu 4+1 bez realitky

Šilheřovice, Moravskoslezský kraj

1.750.000 Kč

Popis

Prodám byt s nadstandardní obytnou plochou 135m² v žádané lokalitě Šilheřovice, přímo v sousedství zámecké zahrady s golfovým hřištěm. Byt je vlastněn formou 30% spoluvlastnictví celé nemovitosti, jehož je součástí. Dům postavený kolem roku 1900 rodinou Rotschildů jako součást majetku zámku, byl celkově rekonstruován v roce 1976, v letech 1996 - 2010 byly prováděny další investice - výměna střechy a okapů, plynofikace, napojení na obecní kanalizaci, vydláždění vlastní parkovací plochy pro 4 auta a chodníků.

Dále k bytu náleží spoluvlastnictví pozemku, na němž dům stojí a dvou okolních parcel, na nichž se nachází oplocená zahrada, parkoviště, plechové domky na nářadí a sportovní výbavu, pískoviště a zahradní posezení s krbem (v části využívané pouze uživateli prodávaného bytu). Na vlastní zahradu pak navazují další parcely dlouhodobě pronajaté obcí, které lze využívat buďto k rekreaci anebo k pěstování zeleniny. Na této parcele je uživatelům bytu k dispozici i skleník, tři ovocné stromy, vzrostlý ořešák a zasazené keře s rybízem. Většina plochy je zatravněna pravidelně udržovaným trávníkem. K bytu dále náleží velmi prostorná uzamykatelná půda s množstvím úložné plochy a chladné sklepní prostory s mohutnou valenou klenbou, využitelné k uskladnění zeleniny anebo třeba jako vinný sklípek.

Dům je postaven v bytelném německém stylu obvyklém na přelomu 19. a 20. století, vybaven kvalitními cihlovými zdmi, pevnými podlahami a kamennými schodišti. Je ve velmi dobré kondici díky soustavné péči jeho majitelů. Prodávaný byt má stropy vysoké 350cm, ve většině bytu byly ale z důvodu větší útulnosti a zlepšení tepelného komfortu sníženy sádrokartonem a opatřeny přídavnou tepelnou izolací a stropními bodovými světly. V některých místech bytu byla ponechána původní výška stropů, díky čemuž je byt zajímavě členěný a maximálně prakticky využitý a působí originálním dojmem. Ve většině místností byly provedeny dále obklady vnějších stěn sádrokartonem s vloženou izolací a původních 10 dřevěných velkých oken bytu bylo opatřeno izolačními dvojskly, což dále zvýšilo tepelný komfort a snížilo náklady na vytápění na minimum.

Součástí rekonstrukce bytu byla také instalace kvalitních dřevěných a laminátových podlah a položení dlažby ve frekventovaných částech bytu. Kompletní rekonstrukcí prošla koupelna, která je nyní vybavená hydromasážní vanou, kvalitním umývadlem a moderním sprchovým koutem.

Součástí bytu je množství prakticky řešených úložných prostor - prostorný botník, místnost pro špinavé prádlo,
sušárna prádla, místnost pro sportovní vybavení, místnost pro nářadí a technické zázemí, místnost pro uskladnění sezónního oblečení.

Obytné prostory jsou nezvykle prostorné, vkusně a prakticky řešené, aby každá věc v domácnosti našla svoje stálé místo :
1. Předsíň - zalomená s převlékacím prostorem, cca 1,5 x 7m, na zemi kvalitní dlažba
2. Obývací pokoj - 5,5 x 6m, podlaha z kvalitního tmavě hnědého dřeva
3. Kuchyně - 5 x 6m, plovoucí laminátová podlaha
4. Dětský pokoj - 3,5 x 3m, podlaha z masivního dřeva, řešen jako dvoupatrový s velkým prostorem na hraní a spánek na balkóně nad úrovní hlavy
5. Pokoj - 2,8 x 4,5m, podlaha z vlysů, položený koberec
6. Pokoj - 3,2 x 4,5m, podlaha z vlysů, položený koberec
7. Koupelna - 2,5 x 4m, podlaha dlažba
8. WC - 1 x 1m, podlaha dlažba
9. Místnost pro sportovní výbavu a sušení prádla - 1,5 x 3m, podlaha dlažba
10. Spojovací chodba se zákoutím pro koš se špinavým prádlem, 1,5 x 3m, podlaha dlažba
11. Skladovací prostor pro technické zázemí - 2 x 1m, podlaha vlysy
12. Skladovací prostor pro sezónní oblečení - 2,5 x 1m, podlaha vlysy

Etážové vytápění je řešeno plynovým kotlem s teplovodními rozvody a článkovými radiátory. Je samostatné pro každou ze 4 bytových jednotek domu, s vlastním plynoměrem. Každá z bytových jednotek má rovněž vlastní rozvod pitné vody a samostatný vodoměr. Stejně tak má každá domácnost vlastní oddělený elektrický okruh.

Možnosti vyžití jsou v okolí velmi pestré. Vyhlášené golfové hřiště, udržovaný zámecký park, vesnice s řadou
hospůdek, cukrárnou, několika obchody. Cyklisté uvítají množství cyklostezek, lesních a polních cest bez silničního provozu, blízké koupaliště a akvapark. V sousedství jsou výborné terény pro kolečkové brusle, v zimě je tradicí bruslení na zamrzlém rybníce a běžkaři si oblíbí denně projížděný 3km okruh v zámeckém parku. Obec je nově vybavena dětským hřištěm, tenisovými kurty a tělocvičnou.

Dojezd do obce je možný z Hlučína 8km, z Ostravy 12km nebo od blízké dálnice 4km. Do centra Ostravy autem za 20 minut, autobusovou pravidelnou linkou za 30 minut.

Informace k prodeji : Vzhledem k formě spoluvlastnictví domu a okolních parcel není možné koupit byt na hypoteční úvěr, pouze za hotovost. Nemám zájem o kontaktování žádnou z realitních kanceláří, byt bude prodán přímým prodejem prvnímu vážnému zájemci ! Byt je možné okamžitě uvolnit k nastěhování.
Důvod prodeje bytu - koupě rodinného domu.

Nejpohodlnější přepis energií online reklama

Parametry

UPC dostupné Televize, Internet, Kombinace
Číslo inzerátu 156537
Typ nabídky: Prodej
Typ nemovitosti: Byt
Dispozice 4+1
Plocha 135 m²
Cena: 1.750.000 Kč Chci hypotéku
Město: Šilheřovice
Typ vlastnictví: Osobní
Typ budovy: Cihla
Vybavení: Částečně
Podlaží: 1
Balkón: Ne
Terasa Ne

Mapa

Podobné inzeráty v okolí

7 729

Aktivních inzerátů
bez provize

9 604

Realizovaných obchodů
tento rok

461 570 318 Kč

Ušetřeno zákazníkům
tento rok

Vytvořte si hlídacího psa a my vás upozorníme na nové inzeráty ihned po jejich vložení.

Prodej bytu 4+1 bez realitky

1.750.000 Kč