Pronájem bytu 4+1, 124 m² bez realitky

Střední 138, Šilheřovice

Tento inzerát již není aktivní
Bezrealitky.cz

Popis inzerátu

Pronajmu dlouhodobě krásný byt 4+1 nadstandardních rozměrů 124m2 v Šilheřovicích, přímo v sousedství zámecké zahrady s golfovým hřištěm. Dům postavený kolem roku 1900 rodinou Rotschildů jako součást majetku zámku, byl celkově rekonstruován v roce 1976, v letech 1996 - 2010 byly prováděny další investice - výměna střechy a okapů, plynofikace, napojení na obecní...
Pronajmu dlouhodobě krásný byt 4+1 nadstandardních rozměrů 124m2 v Šilheřovicích, přímo v sousedství zámecké zahrady s golfovým hřištěm. Dům postavený kolem roku 1900 rodinou Rotschildů jako součást majetku zámku, byl celkově rekonstruován v roce 1976, v letech 1996 - 2010 byly prováděny další investice - výměna střechy a okapů, plynofikace, napojení na obecní kanalizaci, vydláždění vlastní parkovací plochy pro 4 auta a chodníků.

Dále k pronájmu bytu náleží užívání pozemku, na němž dům stojí a dvou okolních parcel, na nichž se nachází oplocená zahrada, parkoviště, plechové domky na nářadí a sportovní výbavu, pískoviště a zahradní posezení s krbem (v části využívané pouze uživateli pronajímaného bytu). Na vlastní zahradu pak navazují další parcely dlouhodobě pronajaté obcí, které lze využívat buďto k rekreaci anebo k pěstování zeleniny. Na této parcele je nájemcům bytu k dispozici i skleník, tři ovocné stromy, vzrostlý ořešák a zasazené keře s rybízem. Většina plochy je zatravněna pravidelně udržovaným trávníkem. K bytu dále náleží velmi prostorná uzamykatelná půda s množstvím úložné plochy a chladné sklepní prostory s mohutnou valenou klenbou, využitelné k uskladnění zeleniny anebo sezónních věcí.

Dům je postaven v bytelném německém stylu obvyklém na přelomu 19. a 20. století, vybaven kvalitními cihlovými zdmi, pevnými podlahami a kamennými schodišti. Je ve velmi dobré kondici díky soustavné péči jeho majitelů. Pronajímaný byt má stropy vysoké 350cm, ve většině bytu byly ale z důvodu větší útulnosti a zlepšení tepelného komfortu sníženy sádrokartonem a opatřeny přídavnou tepelnou izolací a stropními bodovými světly. V některých místech bytu byla ponechána původní výška stropů, díky čemuž je byt zajímavě členěný a maximálně prakticky využitý a působí originálním dojmem. Ve většině místností byly provedeny dále obklady vnějších stěn sádrokartonem s vloženou izolací a původních 10 dřevěných velkých oken bytu bylo opatřeno izolačními dvojskly, což dále zvýšilo tepelný komfort a snížilo náklady na vytápění na minimum.

Součástí rekonstrukce bytu byla také instalace kvalitních dřevěných a laminátových podlah a položení dlažby ve frekventovaných částech bytu. Kompletní rekonstrukcí prošla koupelna, která je nyní vybavená hydromasážní vanou, kvalitním umývadlem a moderním sprchovým koutem.

Součástí bytu je množství prakticky řešených úložných prostor - prostorný botník, místnost pro špinavé prádlo,
sušárna prádla, místnost pro sportovní vybavení, místnost pro nářadí a technické zázemí, místnost pro uskladnění sezónního oblečení.

Obytné prostory jsou nezvykle prostorné, vkusně a prakticky řešené, aby každá věc v domácnosti našla svoje stálé místo :
1. Předsíň - zalomená s převlékacím prostorem, cca 1,5 x 7m, na zemi kvalitní dlažba
2. Obývací pokoj - 5,5 x 5,2m, podlaha z kvalitního tmavě hnědého dřeva, vestavěné skříně, funkční kachlová kamna
3. Kuchyně - 5,5 x 5m, plovoucí laminátová podlaha
4. Dětský pokoj - 3,5 x 3m, podlaha z masivního dřeva, řešen jako dvoupatrový s velkým prostorem na hraní a spánek na balkóně nad úrovní hlavy
5. Pokoj - 2,8 x 4,5m, podlaha z vlysů, položený koberec
6. Pokoj - 3,2 x 4,5m, podlaha z vlysů, položený koberec
7. Koupelna - 2 x 4m, podlaha dlažba, sprchový kout, masážní vana, umývadlo, místo na pračku, plynový kotel
8. WC - 1 x 1m, podlaha dlažba
9. Místnost pro sportovní výbavu a sušení prádla - 1,5 x 3m, podlaha dlažba
10. Spojovací chodba se zákoutím pro koš se špinavým prádlem, 1,5 x 3m, podlaha dlažba
11. Skladovací prostor pro technické zázemí - 2 x 1m, podlaha vlysy
12. Skladovací prostor pro sezónní oblečení - 2,5 x 1m, podlaha vlysy

Etážové vytápění je řešeno plynovým kotlem s teplovodními rozvody a článkovými radiátory. Je samostatné pro každou ze 4 bytových jednotek domu, s vlastním plynoměrem. Každá z bytových jednotek má rovněž vlastní rozvod pitné vody a samostatný vodoměr. Stejně tak má každá domácnost vlastní oddělený elektrický okruh.

Možnosti vyžití jsou v okolí velmi pestré. Vyhlášené golfové hřiště, udržovaný zámecký park, vesnice s řadou
hospůdek, cukrárnou, několika obchody. Cyklisté uvítají množství cyklostezek, lesních a polních cest bez silničního provozu, blízké koupaliště a akvapark. V sousedství jsou výborné terény pro kolečkové brusle, v zimě je tradicí bruslení na zamrzlém rybníce a běžkaři si oblíbí denně projížděný 3km okruh v zámeckém parku. Obec je nově vybavena dětským hřištěm, tenisovými kurty a tělocvičnou.

Dojezd do obce je možný z Hlučína 8km, z Ostravy 12km nebo od blízké dálnice 4km. Do centra Ostravy autem za 20 minut, autobusovou pravidelnou linkou za 30 minut.

V domě je k dispozici televize a WiFi internet.

Hlavní výhody :
- Nadstandardně velký byt vhodný pro 2 dospělé a až 4 děti
- Kvalitní bydlení v poctivě postaveném domě, kde je létě chládek a v zimě teplo.
- Vlastní parkování až 4 aut bez stresů z ucpaných parkovišť
- Přízemní byt vhodný i pro tělesně postižené a starší lidi
- Komfort bydlení téměř jako ve vlastním domě, s množstvím úložného prostoru i obytné plochy, zahradou, posezením u venkovního krbu ...
- Rychlá dostupnost města i dálnice
- Všechny výhody bydlení kousek za městem na čerstvém vzduchu a v krásném prostředí

Informace k pronájmu : Nemám zájem o kontaktování žádnou z realitních kanceláří. Nenabízím pronájem formou studentského bytu více lidem než jedné rodině.
Důvod pronájmu bytu - koupě rodinného domu.
zobrazit celý popis

Detailní informace

dostupnost UPC:
typ nabídky:
Pronájem
typ nemovitosti:
Byt
dispozice:
4+1
plocha:
124 m²
cena:
12.000 Kč
poplatky:
3.500 Kč
typ vlastnictví:
Osobní
typ budovy:
Cihla
vybavení:
Částečně
podlaži:
1
balkón:
Ne
terasa:
Ne
Tyto stránky používají cookies. Setrváním na stránce souhlasíte s jejich používáním. V pořádku Více