Prodej rekreačního objektu Ostatní bez realitky

Teplice nad Metují - Zdoňov, Královéhradecký kraj

https://www.bezrealitky.cz/id/178076
ověřený uživatel

Majitel

Majitel si nepřeje zobrazovat své kontakty z důvodu zneužívání ze strany realitních kanceláří. Napište mu zprávu, aby se Vám mohl ozvat sám.

Popis inzerátu

Investice – nemovitost – pozemek - rekreační objekt - usedlost – statek – historický objekt - prodej - Adršpach - Teplice nad Metují – Zdoňov č.p. 31 – realita v okrese Náchod.

Nabídka zajímavé investice do historické usedlosti z poloviny 19. století se stavebními parcelami a okolními pozemky na krásném a klidném místě v obci Teplice nad Metují, části...
Investice – nemovitost – pozemek - rekreační objekt - usedlost – statek – historický objekt - prodej - Adršpach - Teplice nad Metují – Zdoňov č.p. 31 – realita v okrese Náchod.

Nabídka zajímavé investice do historické usedlosti z poloviny 19. století se stavebními parcelami a okolními pozemky na krásném a klidném místě v obci Teplice nad Metují, části Zdoňov, na dohled Teplicko-adršpašskému skalnímu městu (cca 350.000 návštěvníků ročně), nedaleko přístupové komunikace z Polska.

Po vstupu do hlavní budovy zaujme vstupní hala se zachovalou pískovcovou dlažbou (cca 40m2), v přízemí je obytná místnost (cca 80 m2), obytná kuchyň (cca 35 m2), dvě vedlejší místnosti (cca 20 m2 a 12 m2), koupelna s WC a sprchovým koutem (cca 16 m2). Vše s původními pískovcovými veřejemi a zachovalými historickými detaily. Hospodářská část: stáj pro 4 koně (cca 25 m2), chlév pro 30 ks dobytka (cca 80 m2). V prvním patře se nachází chodba (cca 16 m2), ložnice (cca 20 m2), vedlejší místnost (cca 60m2), koupelna s WC (cca 20 m2), další místnost (cca 30 m2), půda (cca 160 m2). Ve druhém patře se rozkládá půda o velikosti cca 160 m2 s novou dřevěnou podlahou, se zachovalými dřevěnými krovy - vhodná k půdní vestavbě či jako konferenční sál. Třetí patro obsahuje další menší půdní prostor o velikosti cca 60 m2. V podzemí dva sklepy, unikátní klenby a pískovcové kontrukce. V budově dochovány původními pískovcové veřeje a ostatní historické detaily, terasa, vstupní brána, kamenné dlažby, resp. dřevěné podlahy. Vše citlivě rekonstruováno.

Vytápění v přízemí zajišťuje unikátní pec, první poschodí je vytápěno za pomoci rozvodů horkého vzduchu (vyvedeno až do druhého poschodí). Ohřev vody bojlerem (noční proud). Nové rozvody elektřiny: 380 /230V, 3x 25A. Odpadní vody do rekonstruovaného septiku.

Nemovitost se rozkládá na celkové ploše o výměře 11.132 m2. Původní usedlost tvořily 3 budovy, z nichž se zachovala ta hlavní – zbylé parcely jsou stále vedeny jako stavební, obsahují fundamenty původních budov a pravděpodobně také zachovalé pískovcové sklepy. Zastavěná plocha a nádvoří tvoří 1885 m2. Okolní pozemky jsou udržované, zatravněné, s novou výsadbou ovocných a jiných dřevin. 300 m od budovy je rybník. Přístup k nemovitosti po nové asfaltové komunikaci.

Objekt prošel od roku 2006 citlivou rekonstrukcí a je připraven pro individuální řešení. Dosud byl využíván jako umělecká residence a místo pro setkávání a mezinárodní semináře. Díky unikátní poloze v turisticky navštěvované lokalitě a nedotčené přírodě se nabízí využití k přestavbě na pension, hotel či k výstavbě apartmánů, k chovu koní dobytka, či jako representativní sídlo. V případě zájmu v pokračování kulturních aktivit možnost převodu občanského sdružení s historií a regionálními i mezinárodními kontakty– MeetingInZdoňov, o.s. V současnosti je možnost v rámci procesu pořizování územního plánu obce ovlivnit ještě další budoucí využití!

V regionu možnost využití národních či evropských dotací (metoda Leader - Místní akční skupina Broumovsko+, přeshraniční spolupráce, rozvoj cestovního ruchu, kulturní aktivity, ochrana přírodního a kulturního dědictví). Možnost financování prostřednictvím úvěru.

Pro unikátnost lokality a zachovalosti historického charakteru lze jen doporučit osobní prohlídku.

CENA K JEDNÁNÍ.

Pro více informací o stavu nemovitosti, průběhu její rekonstrukce a realizovaných aktivitách - http://www.meetinginzdonov.nl/index.php?id=145
zobrazit celý popis
Investment - real estate - land - farm - historical objekt - sale - Adrspach - Teplice nad Metuji - Zdonov.

An interesting investment - historical farmstead from the middle of 19th century with large estate (with the possibility to build) in a beautiful and calm place in Teplice nad Metuji, Zdoňov,near the Adrspach Rock city (ca 350.000 visitors per year), near by a route from which most the...
Investment - real estate - land - farm - historical objekt - sale - Adrspach - Teplice nad Metuji - Zdonov.

An interesting investment - historical farmstead from the middle of 19th century with large estate (with the possibility to build) in a beautiful and calm place in Teplice nad Metuji, Zdoňov,near the Adrspach Rock city (ca 350.000 visitors per year), near by a route from which most the Polish visitors are coming.

Floor plan measures ca 27x13 mtr. There are two cellars. One is the very old cilindrical cellar and one was added around 1920. Groundfloor: hall (ca 40 sqmtr); kitchen (ca 35 sqmtr); living (ca 80 sqmtr); small room (ca 20 sqmtr); storage (ca 12 sqmtr); shower and toilet (ca 16 sqmtr); horsestable (ca 25 sqmtr); cow stable (ca 80 sqmtr); thickness of walls varies from 50 to 100 cmtrs. First floor: hall (ca 16 sqmtrs); master bedroom (ca 20 sqmtr); storage room (ca 60 sqmtr); storage room (now bathroom and toilet, ca 20 sqmtr); room (cq 30 sqmtr); haybarn (behind firewall with separate staircase, ca 160 sqmtr). Second floor: attick (cq 160 sqmtr). Third floor: attick (ca 60 sqmtr.

The hole area measures 11,132 sqmtr. Former farm was constituted of 3 buildings, the main is now being used, there are still fundaments of old buildings (old cellars) and still a land to build on it.

ince 2006 cultural activities have been organised by MeetingInZdonov O.S.. The agenda in the website of MeetingInZdonov shows a number of activities. The existing O.S. can be used if desired under agreement (the name is protected) to organise new activities. It contains a network of contacts, regional and international.

The building is very suitable for a function as an artist residency (only a few in Czech), a pension/hotel/appartments. With the use of the hidden building sites the premises may offer excellent accomodation on 1 hectare of land. The house is situated on a slope outside the village. In the garden area lots of fruit and other trees have been planted. Cca. 300 mtrs behind the building there is a fishpond. The view from the backside is unlimited to the Krokonose (Giant mountains). The house receives sun on all sides and offers a lot of privacy. In ancient times the house was situated near a pilgrim road to a chapel and an old church ruin.

The region council supports activities for tourism, culture and restoration of old buildings. Regional grants as well as European grants can be obtained for initiatives to enhance the attraction of the region and village (o.a. Leader, Interreg IIIA). Grants for cultural activities can be of a high percentage (up to 90%).

We recommend a personal visit to absorb the unique "genius loci" and to appreciate the historical details.

PRICE PER NEGOTIATION.

For more information (recontruction of the building, realized activities) -http://www.meetinginzdonov.nl/index.php?id=145
show whole description

Detailní informace

UPC dostupné!
dostupnost TV:
číslo inzerátu:
178076
typ nabídky:
Prodej
typ nemovitosti:
Rekreační objekt
dispozice:
Ostatní
plocha:
11.300 m²
cena:
4.900.000 Kč
typ vlastnictví:
Osobní
typ budovy:
Ostatní
vybavení:
Částečně
podlaží:
4
balkón:
Ne
terasa:
Ano
ověřený uživatel

Majitel

Majitel si nepřeje zobrazovat své kontakty z důvodu zneužívání ze strany realitních kanceláří. Napište mu zprávu, aby se Vám mohl ozvat sám.
REKLAMA

Sdílejte inzerát

Tyto stránky používají cookies. Setrváním na stránce souhlasíte s jejich používáním. V pořádku Více