Prodej domu 6+kk bez realitky

Široká Niva, Moravskoslezský kraj

6.900.000 Kč

Popis

Nabízíme k prodeji krásnou rodinnou vilu v malé vesnici Široká Niva - Pocheň. Jedná se o dvoupodlažní stavbu s podkrovím a suterénem, která je obklopena rozhlehlou zahradou se vzrostlými stromy.

Lokalita

Pocheň je malá vesnice, část obce Široká Niva, která má pouze několik desítek obyvatel. Malou obcí prochází železniční trať z Milotic nad Opavou do Vrbna pod Pradědem. Vesnice se nachází asi 5 km od hranice CHKO Jeseníky. Je to místo obklopené zelení s nádherným panoramatem hor.

Tato oblast je protknutá velkým množstvím turistických tras, je zde několik lázeňských komplexů, zimní lyžařská střediska a památkově chráněné lokality. Nabízí se zde množství turistických a společensko-kulturních aktivit po celý rok.

Pozemek

Rodinná vila stojí ve veliké zahradě se stoletými stromy. Zahrada má téměř 2 500 m2 a je lemována hustým lesním porostem. Tento samostatně stojící objekt původně patřil majitelům sousední továrny, rodině Grohmannů. Podél příjezdové cesty k vile se nachází ještě dva větší rodinné domy.

Historie

Dům byl postaven ve druhé polovině 19. století spolu s továrnou na bělení nití firmy Weiss a Grohmann. Dům byl obýván rodem Grohmannů, nejprve Johannem Josefem, poté jeho syny Quidem a Kunem. Pro mladšího bratra, který patřil k nejvýznamnějším podporovatelům Wiener Werkstätte, navrhl v roce 1922 rekonstrukci vily známý architekt Josef Hoffmann. Po druhé světové válce byl objekt zabaven KSČ a byl dán k dispozici státním lesům.

Architektonické řešení

Neorenesanční vila inspirovaná příměstským typem vily (suburbana) Andrey Palladia. Rodinná vila již prošla několika rekonstrukcemi, nicméně původní charakter domu je zde stále dobře patrný. Z dobových fotografií je zřejmé, že dům byl vždy dominanující stavbou před továrním komplexem, doplněný komponovanou zahradou. Symetrické průčelí domu působí sebevědomě a jeho rytmický ráz se propisuje i na ostatní fasády. Dům postavený na čtvercovém půdorysu zaujímá plochu 135 m2.

Dispoziční řešení

Dvě plnohodnotná obytná podlaží jsou doplněna obytným podkrovím a suterénem. Celková užitná plocha domu je 355 m2 a plocha obytných místností je 200 m2.

Přízemí

Z vyvýšené podesty schodiště nad terénem se vstupuje do prostorné haly se schodištěm (20,8 m2). V návaznosti na vstupní halu je vstupní prostor do suterénu a jedna menší místnost (5,8 m2), která může fungovat jako šatna nebo koupelna. Z haly se pak vstupuje do kuchyně (18,6 m2) a dalších dvou prostorných místností (19,8 + 28,5 m2), které jsou průchozí. Tuto dispozici lze však jednoduchým způsobem upravit.

Patro

Vedle schodiště do prvního patra je umístěna druhá koupelna (5,8 m2) a z chodby (12,9 m2) se pak vstupuje do tří pokojů (16 + 33,8 + 19,7 m2). Pokoje jsou zde rovněž průchozí, avšak tuto dispozici je možné také upravit.

Podkroví

V nově zrekonstruovaném podkroví je třetí koupelna (6 m2), malá kuchyňka (8 m2) a čtyři menší pokoje (9 + 9,4 + 15,2 + 13,4 m2). Převážná většina nových příček je zde z lehkého keramického zdiva a dispozici lze zcela uvolnit.

Suterén

V suterénu objektu jsou dvě přístupné místnosti (19,1 + 24,2 m2) z chodby (12.7 m2) a další dvě sklepní místnosti, které nyní zpřístupněny nejsou (9,3 + 19,2 m2).

Konstrukce

Nosná konstrukce objektu je zděná, tloušťka obvodových stěn je 70 cm. Vnitřní nosné zdivo je cihelné tloušťky 55 cm. Je zde nová střešní konstrukce s keramickou krytinou. Fasáda objektu je vápenná štuková s nátěrem a vyzdívaným soklem z lomového kamene. Hlavní schodiště je dřevěné dubové s podstupnicemi. Schody do suterénu jsou kamenné. Stropy ve sklepech jsou klenbové do ocelových profilů. V přízemí a patře jsou dřevěné trámové stropy se sádrokartonovými podhledy. V podkroví je dřevěné podbití krovu. Okna a dveře jsou původní, repasované.
Během poslední rekonstrukce 1997 - 2000 byly provedeny části nových dřevěných stropů, krov a krytina s klempířskými prvky. Byly zde nově provedeny vnitřní instalace, kompletně nové vnitřní omítky, nové podkladové vrstvy pro podlahy. Byly provedeny repase dveřních křídel, oken. Nová okna byla dodána v podkroví a suterénu. Po opravě drobných trhlin venkovních omítek byl obnoven uzavirací fasádní nátěr. Objekt je po menším zásahu plně obyvatelný a funkční. Nejsou zde dokončeny nášlapné vrstvy podlah obytných místností a osazena pokojová kamna. Objekt je zcela nevybavený nábytkem.

Možné využití objektu

- rodinná dvougenerační vila
- rekreační objekt rodinného typu
- menší penzion
- popřípadě i administrační objekt

Show english description

Nejpohodlnější přepis energií online reklama

Parametry

UPC dostupné Televize, Internet, Kombinace
Číslo inzerátu 197796
Typ nabídky: Prodej
Typ nemovitosti: Dům
Dispozice 6+kk
Plocha 355 m²
Cena: 6.900.000 Kč Chci hypotéku
Město: Široká Niva
Typ vlastnictví: Osobní
Typ budovy: Cihla
Vybavení: Částečně
Podlaží: 4
Balkón: Ano
Terasa Ano

Mapa

7 731

Aktivních inzerátů
bez provize

9 604

Realizovaných obchodů
tento rok

461 570 318 Kč

Ušetřeno zákazníkům
tento rok

Vytvořte si hlídacího psa a my vás upozorníme na nové inzeráty ihned po jejich vložení.

Prodej domu 6+kk bez realitky

6.900.000 Kč