Prodej domu 200 m² bez realitky

Pod Vodárnou, Otnice, Jihomoravský kraj

Tento inzerát již není aktivní
Bezrealitky.cz

Popis inzerátu

Prodám novostavbu RD v obci Otnice

Jedná se o polořadový přízemní rodinný dům s obytným podkrovím.

Konstrukce domu: Dům je založen na základových pásech s železobetonovou základovou deskou. Je nepodsklepen a až na hlavní vchod a vjezd do garáže je výška hrubé podlahy nad úrovní terénu. Nosné zdi jsou postaveny z cihelných tvárnic (Keratherm) tloušťky 30cm,...
Prodám novostavbu RD v obci Otnice

Jedná se o polořadový přízemní rodinný dům s obytným podkrovím.

Konstrukce domu: Dům je založen na základových pásech s železobetonovou základovou deskou. Je nepodsklepen a až na hlavní vchod a vjezd do garáže je výška hrubé podlahy nad úrovní terénu. Nosné zdi jsou postaveny z cihelných tvárnic (Keratherm) tloušťky 30cm, následné zateplení je tloušťky 12cm černého polystyrenu (=cca 15cm bílého). Fasádní omítka je silikonová (vyšší odolnost proti vodě a zašpinění) s přidanými prostředky proti vzniku řas a plísní. Příčky jsou řešeny z porobetonu (Ytong) tloušťky 10cm. Všechny vnitřní omítky jsou sádrové (hladké jako sádrokarton, snadno opravitelné a udržující vlhkostní mikroklima). Podlahy jsou vylity anhydritem, v přízemí izolovány černým polystyrenem EPS100, v podkroví pak kročejovým a v garáži EPS200. Zateplení podkroví je provedeno izolací tloušťky 40cm (lokálně jinak). Kromě garáže (radiátor) je všude nainstalováno podlahové topení, které je rozděleno na 14 samostatně regulovatelných okruhů (včetně temperačního radiátoru v garáži a případného teplovodního žebříku v koupelně). Vytápění je řešení elektrokotlem (9kW), ale vzhledem k nízkoteplotnímu otopnému systému je dům připraven pro teplené čerpadlo. Střecha je řešena s velkými pultovými vykýři, čili využitelný prostor v podkroví je výrazně větší než při použití střešních oken. Více je možno sdělit případnému zájemci.

V přízemí se nachází hlavní obytný prostor – obývací pokoj a kuchyně (cca 45m2). Na podlaze je dlažba, na stropě sádrokartonový podhled. V kuchyni je nainstalovaná kuchyňská linka bez spotřebičů. Do obývacího pokoje ústí schodiště do podkroví a nerezový komín – je zde připraven prostor pro velký zděný krb (dilatačně oddělený od anhydritové podlahy). Ven pak vedou dvě velká francouzská okna - směrem na budocí terasu (je zde připravena zídka pro betonovou desku terasy). Kromě obývacího pokoje je dole vstupní chodba, nedokončené WC a umývárna (místnost pro pračku, umyvadlo apod.) Z chodby se lze dostat do garáže a následně do dílny. Z dílny pak vedou dveře na budoucí terasu - vhodné např. pro uskladnění sekačky, nářadí apod.

Podkroví je v současné době rozděleno na část obytnou a část užitnou. V obytné části se nalézá téměř dokončená koupelna (chybí jen zástěna sprchové vaničky), ložnice a velký dětský pokoj. Do něj nyní vedou dvoje dveře a lze postavením sádrokartonové příčky velmi snadno rozdělit na pokoje dva. V uvedených místnostech je provedeno zateplení 40cm a okna jsou trojskla. Jako podlahovou krytinu lze použít již zakoupenou plovoucí podlahu. Užitná část podkroví obsahuje sklad a pracovnu. Jedná se o místnosti nad garáží a dílnou. V případě potřeby je možné i tyto místnosti využívat jako obytné, avšak je zde umístěn bojler a nerezové těleso komína. Zateplení v této části je 30cm a je zde instalován půdní výlez na střechu.

Celková plocha domu je cca 200m2, z toho obytná část 134m2, garáž s dílnou 33m2 a 33m2 sklad a pracovna v podkroví. Plocha pozemku je 580m2, z toho zahrada zhruba 14x30m.
Dům je umístěn v mírném svahu a je součástí klidné neprůjezdní ulice. Ostatní domy jsou již dokončeny. Z místa budoucí terasy a především z podkroví je výhled západním směrem. Vzhledem k tomu, že dům je na kopci, je zde vidět na obec a i do Brna (FN Brno, vodojem v Kohoutovicích). K domu je přístup z ulice (právě budovaný vchod a vjezd do garáže), tak i ze zahrady – za zahradou vede obecní polní cesta, takže je možné tam vybudovat vjezd.

Obec Otnice je vzdálená cca 20km od středu Brna. Dojezdové časy autem z Lesné cca 25-35 minut dle dopravní situace - výhodou jsou rovné silnice, kde lze jet poměrně svižně. Autobus je cca 500m od domu, jezdí do Sokolnic na vlak. Z hlavního nádraží se lze veřejnou dopravou dostat za cca. půl hodiny. V obci je školka, škola, doktor pro děti i dospělé.

Dům je již téměř dokončen, zbývají práce typu dlažba v garáži/dílně, sádkrokaron nebo palubky v podkroví, obložit betonové schody, vymalovat, namontovat svítidla, zateplit sokl apod. - tedy takové ryze finální úkoly, které lze dělat při bydlení postupně.

Dům je od hrubé stavby dokončován svépomocně, dodavatelským způsobem a v případě zateplení podkroví a elektroinstalce nad rámec norem - byl tak kladen důraz na kvalitu práce a efektivní vynaložení finančních prostředků. Majitel si stavěl dům pro sebe, čili v rámci dostavby nebyly žádné práce provedeny jen na efekt s tím, že to chvíli vydrží. Existuje rozsáhlá fotodokumentace, především rozvodů a klíčových bodů dostavby. Důvodem projede je stěhování do zděděné nemovitosti a z toho plynoucí bydlení bez hypotéky.
zobrazit celý popis

Detailní informace

dostupnost UPC:
typ nabídky:
Prodej
typ nemovitosti:
Dům
dispozice:
6+kk
plocha:
200 m²
cena:
3.950.000 Kč
typ vlastnictví:
Osobní
typ budovy:
Cihla
vybavení:
Nevybavený
podlaži:
2
balkón:
Ne
terasa:
Ano
Tyto stránky používají cookies. Setrváním na stránce souhlasíte s jejich používáním. V pořádku Více