Prodej rekreačního objektu 21.772 m² bez realitky

Klecany, Středočeský kraj

Tento inzerát již není aktivní
Bezrealitky.cz

Popis inzerátu

Prodám pozemek s celoročně obyvatelnou chatou na krásném místě kousek od Prahy. Celková výměra 21.772 m2, kde tvoří většinu pozemků 45 starý les se vzrostlými listnatými stromy. Část pozemku (1800 m2) je odlesněná a připravena na vyjmutí z půdního fondu lesa, v souladu s územním plánem. Přes pozemek protéká Klecanský potok, podél příjezdové cesty. Pozemek je...
Prodám pozemek s celoročně obyvatelnou chatou na krásném místě kousek od Prahy. Celková výměra 21.772 m2, kde tvoří většinu pozemků 45 starý les se vzrostlými listnatými stromy. Část pozemku (1800 m2) je odlesněná a připravena na vyjmutí z půdního fondu lesa, v souladu s územním plánem. Přes pozemek protéká Klecanský potok, podél příjezdové cesty. Pozemek je svažitý, jižní slunný svah, který ústí v krásnou tichou louku. Před 3 lety byly vytvořeny základní terasy, udělán vrt s výbornou vodou a vysokou vydatností a přívodem vody k chatě a vyveden k zavlažování pozemku. Na pozemku je zpracován projekt pro kořenovou čistírnu vody a je vybagrován, je možno uložit i septik. Pozemky byly v roce 2011 základně rekultivovány, zmulčovány a udělána permakulturní výsadba. Není v současné době udržována, ale dá se v systému permakultury pokračovat. Pozemky jsou nedávno vyměřeny, je uděláno i přesné zaměření chaty (dokumentace) vč. Statického posudku. Je také zpracován vodohospodářský projekt na brod (v souladu s lesním i vodním zákonem, povolením od Lesy ČR), pro vjezd na pozemek autem. Aktuálně se parkuje před potokem u cesty, kde jsou 3-4 parkovací stání.
V horní části svahu je celoročně obyvatelná zrekonstruovaná chatka (původně z 50. Let), s obytnout plochou 50 m2, se suchým podsklepením a přistavěnou technickou místností. Chatka je nově zrekonstruována a plně zařízena. Součástí je krásná dřevěná francouzská kuchyň, s plynovým sporákem, vestavěnou lednicí a místem pro pračku. Koupelnový kout se sprchou. V obývací místnosti s krásným výhledem jsou krbová kamna s troubou a bezpečný vstup do podsklepení, které je užíváno jako úložný prostor/šatna. Součástí horní místnosti je lodžie. Před chatou je terasa. Záchod je suchý ekologický a není součástí stavby. Za chatou je udělána příprava a odpady pro přistavění toalety.
Pro toto místo je zpracována kompletní stavební dokumentace pro „obytnou věž“ od Prof. Martina Rajniše v hodnotě 500.000 CZK. Je součástí prodejní ceny.
V současné době je na kraji lesního pozemku malé registrované hospodářství (kamerunské kozy, ovce, králíkárna) a sousedé mají ustájeny koně. Řešení je možné dle domluvy.
Pozemky jsou situovány v tichém a klidném údolí, cca 500 m2 od řeky Vltavy a přívozu s mezinárodní cyklostezkou vedoucí z Prahy do Drážďan. V rámci údolí jsou jen 4 sousední chatky, kde 3 jsou využívány pouze sezónně, ve 4. Žije trvale mladá rodina (majitelé koní).
Na pozemky navazuje další malebný komplex pozemků s druhým rekreačním objektem s celkovou výměrou 1547 m2. Vizuálně je místo zcela odstíněno a ústí do krásné tiché louky. Přes pozemek protéká Klecánský potok. Na pozemek je vázáno věcné břemeno k dožití současné obyvatelky, která objekt rekreačně užívá. Lze odprodat s břemenem nebo sjednat předkupní právo.
Místo má obrovský potenciál stát se zelenou oázou na kraji Prahy, je dost velké na vznik rodinného resortu nebo podnikatelského záměru příměstského charakteru (lesní bistro, malé hospodářství, eko centrum). Vedení obce tento záměr podporuje. Je zpracován i záměr, který byl od roku 2011 postupně realizován.
Dostupnost do Prahy je výborná – autobusem (Klecany-Kobylisy), autem přes Kobylisy nebo příozem na vlakové nádraží Roztoky u Prahy, 9 min. do centra vlakem, příp. po cyklostezce 15 min do Trojy.

Prohlídky jsou možné po předchozí domluvě. Kontaktní e-mail: Jindra.vejvodova@gmail.com.

Seznam dokumentace, která je součástí kupní ceny:
• Projekt studny (realizován, kolaudován)
• Projekt kořenové čistírny odpadních vod (udělána příprava, zatím nerealizován)
• Zaměření chaty
• Statický posudek (pro stavbu 4 podlažní „obytné věže“)
• Projekt Prof. Martina Rajniše na „obytnou věž“
• Kompletní komunikace s úřady (obec, stavební úřad, vodohospodářský, Lesy čr, revírník atd.)
zobrazit celý popis

Detailní informace

dostupnost UPC:
typ nabídky:
Prodej
typ nemovitosti:
Rekreační objekt
dispozice:
2+kk
plocha:
21.772 m²
cena:
4.890.000 Kč
typ vlastnictví:
Osobní
typ budovy:
Ostatní
vybavení:
Vybavený
podlaži:
0
balkón:
Ano
terasa:
Ano
Tyto stránky používají cookies. Setrváním na stránce souhlasíte s jejich používáním. V pořádku Více