Prodej domu 7+1 bez realitky

Uhlířskojanovická, Sázava - Černé Budy, Středočeský kraj

5.500.000 Kč

Popis

Nabízíme na prodej rekreační vilu nad Votočnicí u Sázavy.
Stavba byla postavena koncem 30.let minulého století příbuznými herce Jiřího Voskovce jako rekreační vila. Jde o osobitý dům, jak z pohledu vlastní stavby, tak jejího citlivého zakomponování do krajiny při maximálním využití prostoru pozemku. Tato vnější kompozice se velmi silně odráží i ve vnitřním uspořádání domu a jeho prostupnosti do jej obklopující zahrady a na ni plynule navazující krajiny. Z těchto hledisek se jedná o ojedinělou stavbu, jejíž elegance se prosazuje jednoduchostí až skromností architektonického výrazu.
Je zbudována ve svahu s okrasnou terasovitou zahradou, která obklopuje dům. Zahrada je uspořádána kolem tří teras lemovaných kamennými zídkami a spojených kamennými schodišti.
Vila je třípodlažní s přízemním podlažím na úrovni střední terasy zahrady, přilehlá svou severní stranou ke svahu. Ve své spodní částí je do výše druhého podlaží obložena jednoduchým lícovaným kamenem stejného druhu, který je použit na opěrných zídkách zahradních teras. Na zbytku vnějších stěn budovy je použita jednoduchá omítky s vrypy. Střecha je sedlová, krytina z keramických prejzů. Z přízemí domu vedou na střední terasu velká francouzká okna. Všechna okna budovy jsou atypicky velká, špaletová (s vyjímkou podkrovních), stejného tvaru, členěná do menších tabulek se zachovalými okenicemi. Vzhledem k tomu, že budova je přilehlá ke svahu ze severní strany, jsou v podstatě všechna situována východním, jižním nebo západním směrem.
V přízemí budovy je pokoj, hala s krbem ze které se vstupuje na střední terasu zahrady a která současně propojuje kuchyň, zázemí (sklep, vodárnu a kotel UT (umístěných na severní straně tohoto podlaží) a koupelnu (umístěnou v jeho severovýchodní části) a s vyššími podlažími domu.
Do vyšších podlaží budovy se jde po dřevěném schodišti, které ústí do velkého pokoje (nyní rozděleného na tři části). Za ním je na severní straně podlaží druhá koupelna. K němu je přilehlá vstupní předsíň, která jej propojuje s hlavním vchodem do domu (situovaným na úrovni severní strany objektu v úrovní nejvyšší terasy zahrady).
V nejvyšším podlaží jsou ještě dva podkrovní pokoje celé obložené smrkovými palubkami určené pro letní bydlení (jsou zde jen jednoduchá okna a prostor podkroví není zateplen), spojovací chodba, menší místnost a toaleta.
K objektu patří garáž v severovýchodní části pozemku, přístupná přímo ze státní silnice, která vede kolem severní strany pozemku. Objekt má vlastní studnu a žumpu a ústřední topení na zemní plyn. Dům je volný a je možné domluvit prohlídku.

Show english description

Nejpohodlnější přepis energií online Reklama

Parametry

Číslo inzerátu: 443670
Dispozice: 7+1
Plocha: 200 m²
Plocha pozemku: 0 m²
Cena: 5.500.000 Kč Chci hypotéku i
Město: Sázava
Městská část: Černé Budy
Typ vlastnictví: Osobní
Typ budovy: Cihla
PENB: G
Vybavenost: Nevybavený Chci půjčku na vybavení
Podlaží: 3
Balkón: Ano
Terasa: Ano
K dispozici od: ihned

Mapa

Podobné inzeráty v okolí

Tato nabídka je neaktivní

Vyberte si z aktuálních nabídek:

6 676

Aktivních inzerátů
bez provize

20 625

Realizovaných obchodů
tento rok

1 292 646 987 Kč

Ušetřeno zákazníkům
tento rok

Vytvořte si hlídacího psa a my vás upozorníme na nové inzeráty ihned po jejich vložení.

Prodej domu 7+1 bez realitky

5.500.000 Kč