Prodej rekreačního objektu 567 m² bez realitky

Strašice, Plzeňský kraj

Tento inzerát již není aktivní
Bezrealitky.cz

Popis inzerátu

POPIS REKONSTRUKCE CHALUPY ve Strašicích, čp. 54
Důvod rekonstrukce:
Typ chalupy je „roubenka v kožichu“, asi 120 let stará, z čehož asi 40 let sloužila jako rekreační objekt, aniž by byly provedeny jakékoli úpravy; v objektu byla jen studená voda v umyvadle z vlastní studny, odpad vody do trativodu, WC bylo suché, umístěné na verandě. Vytápění pouze kamny, později...
POPIS REKONSTRUKCE CHALUPY ve Strašicích, čp. 54
Důvod rekonstrukce:
Typ chalupy je „roubenka v kožichu“, asi 120 let stará, z čehož asi 40 let sloužila jako rekreační objekt, aniž by byly provedeny jakékoli úpravy; v objektu byla jen studená voda v umyvadle z vlastní studny, odpad vody do trativodu, WC bylo suché, umístěné na verandě. Vytápění pouze kamny, později plynovými wapkami. Podlahy původní dřevěné, v kuchyni a pokojíku ztrouchnivělé včetně trámů. Dva spodní obvodové trámy byly díky vlhkosti napadeny plísní, hliněná omítka do cca. jednoho metru byla zvlhlá. Pouze zadní místnost je v dobrém původním stavu. Zahrada byla neudržovaná, z části zarostlá přerostlými dřevinami a starou třešní, neupravenou travní plochou a kompostem. K objektu patří i přístavek a kůlna na dříví, které je nutno buď sanovat, nebo zbořit.
Postup prací na rekonstrukci:
Již v létě 2014 byly započaty vnitřní demoliční práce podlah, byly odstraněny prkna i trámy ve třech místnostech určených k rekonstrukci. Provizorně byl opraven svod dešťové vody do strouhy u silnice. Celý povrch střešní krytiny byl očištěn od mechu a byly vyměněny prasklé desky. Byl proveden (ruční) výkop násypu pod podlahami do hloubky cca. 40cm. Hliněná omítka v kuchyni byla zcela okopána, v pokojíku z větší části, v koupelně do výše parapetu. Byla zbourána dělící příčka z cementových cihel. Byl demontován rozvod plynu k wapkám (plyn je zaveden na hranici pozemku). Suchý záchod byl zlikvidován a šachta zasypána. Až do letošního roku se chalupa při pěkném počasí větrala, takže před započetím rekonstrukce byly jak obvodové trámy, tak vnitřní výkopy pro podlahy zcela suché..
V létě t.r. byla započata vlastní rekonstrukce:
Nejprve byly vykopány staré svody dešťové vody (chalupa a přístavek) a nahrazeny HT-rourami a koleny o průměru 110mm tak, že celý svod je veden pod štěrovým zásypem do odpadní strouhy mimo dům (původní ucpaný svod byl příčinou podmáčení trámů v průčelí domku). Dva spodní trámy v průčelí a na pravé straně (kuchyň) byly postupně odstraněny a nahrazeny cihlovou podezdívkou, pod kterou byla na základovou spáru položena izolace.
Byly provedeny náročné ruční výkopy pro kanalizaci, položena kanalizace, provedeny rozvody vody v koupelně a kuchyni a napojeny na kanalizační šachtu a přívod vody ze studny. Na okraji pozem- ku je kanalizační šachta včetně vlastního kalového čerpadla a rozvaděče.
Byl proveden podkladní zásyp štěrkem (18cm), položena geotextilie, hrubá podlaha o tl. 7cm, tepelná izolace deskami „Perimetr 200“ o tl. 5cm, PVC folie (celoplošně), čistá podlaha je 7cm s karisítí 15/15/5. Stěny, kde byla okopána omítka jsou obloženy Heraklithem o tl. 2,5, resp. 3,5 cm, na spáry a intaktní části původní omítky (ošetřené hloubkovou penetrací) byla nalepena perlinka jako nosič nové omítky a štuku. Mezi pokojíkem a koupelnou byla postavena nová příčka (Ytong 10cm)
Pod omítkou je položen kompletně nový rozvod elektroinstalace, je osazen nový rozvaděč (18 modulů) osazení jističů pro nové okruhy světel, zásuvek, boileru, infrazářiče a pod. V kuchyni je TV-zásuvka s koaxiálním kabelem (12m) vyvedeným na půdu.
Čerpání vody je zajištěno malou vodárnou, osazenou v koupelně, ohřev teplé vody do umyvadla a sprchy zajišťuje 50ti litrový boiler, v kuchyni je osazena průtoková baterie. V koupelně je instalo- vána přípojka vody pro pračku vč. odpadu. Pro případ „zazimování“ domku jsou v koupelně v trativodní šachtě usazeny výpustné kohouty studené a teplé vody, stejně jako u boileru. Pro případ výměny vodárny za ponorné čerpadlo, je pod podlahou položena flexibilní roura ze studny do koupelny s vnitřní strunou, kterou lze protáhnout síťový kabel čerpadla. Koupelna je kompletně nová, Kombi-WC, sprchový kout (Ravak čtvrtkruhový), umyvadlo se skříňkou a zrcadlová skříňka s osvětlením a infrazářič. Rozvody vody a kanalizace jsou za představenou příčkou (Ytong 7,5cm), v rohu je vedena odpadní roura a vodovodní trubka až pod strop – pro případ půdní vestavby.
V kuchyni je položena kvalitní dlažba (Castilo braz 33x33), instalován nový „retro“ sporák, nová kuchyňská linka (spodní skříňky), v baterii je integrován průtokový ohřívač. V pokojíku je položeno PVC (Force Canasta 4). Prahy ve dveřích do koupelny, kuchyně a pokojíku jsou nové, vstupní dveře do chalupy jsou restaurovány a opatřeny ochranným nátěrem.
Zahrada je srovnána do roviny, byla navezena a rozhrnuta hlína k novému zatravnění. Byl odstraněn kompost, drny, třešeň i křoviny. S ohledem na počasí nebylo možno zatravnění dokon- čit. Kolem perimetru domu byl vykopán „odvětrací výkop“, ke stěně základů byla položena nopen- ová folie a výkop byl opět zasypán kamennou drtí.
Třetí místnost, zůstala v původním stavu vč. dřevěné podlahy, komínového sopouchu a elektroinstalace. Půdní prostor je vhodný pro půdní vestavbu. Sklepní klenutý prostor (pod „třetí“ místností) je v původním stavu. Studna (zděná) má průměr 130 cm a sloupec vody činí asi dva metry, takže se dá využít i pro naplnění bazénu. Celková plocha pozemku je 567m2, z toho zastavěná plocha: chalupa 71m2, dílny 27m2, využitelná plocha zaharady 320m2.
zobrazit celý popis

Detailní informace

dostupnost UPC:
typ nabídky:
Prodej
typ nemovitosti:
Rekreační objekt
dispozice:
3+kk
plocha:
567 m²
cena:
1.200.000 Kč
typ vlastnictví:
Osobní
typ budovy:
Dřevostavba
vybavení:
Částečně
podlaži:
0
balkón:
Ne
terasa:
Ano
Tyto stránky používají cookies. Setrváním na stránce souhlasíte s jejich používáním. V pořádku Více