Prodej domu 4+1 bez realitky
Lysice, Jihomoravský kraj

6.490.000 Kč

Popis

Majitelé prodají krásný, zrekonstruovaný, samostatně stojící rodinný dům 4+1 (246 m2) s přidruženými nebytovými prostory a nadstandardně velkou dvojparcelou (2879 m2) v turisticky vyhledávaném a střediskovém městysu Lysice s vynikajícím dojezdem 25 minut autem/autobusem do Brna (Královo Pole). Jedná se o mimořádnou příležitost k okamžitému nastěhování a užívání, stejně jako k vybudování vícegeneračního rodového sídla ve velmi poptávané lokalitě Přírodního parku Lysicko. Tento prostor nabízí ideální spojení mezi venkovskou kulturní krajinou s krásnou přírodou a blízkostí Brna umožňující každodenní pohodlný dojez do práce. V souladu s platným územním plánem je v zadní části pozemku (1939 m2) možné vystavět rodinný či dokonce bytový dům (obecná doporučení na povahu stavby, bez regulativu). Může tak vzniknout velkorysé, reprezentativní a vícegenerační rodové sídlo, respektive se může zrealizovat zajímavý investiční záměr.

Cihlový dům s kamennými základy v S-J orientaci o 2NP byl vystavěn ve 30. letech 20. století. Dům je citlivě zateplený a hydroizolovaný, s vkusně zdobenou fasádou. Zasazen je na rovinatý, téměř obdélníkový pozemek s vhodným poměrem stran pro různá možná budoucí využití. Celková výměra je 2879 m2, což činí nabídku unikátní nejen v rámci centrální části lysického intravilánu, nýbrž i v celém prstenci obcí kolem města Brna s obdobnou vzdáleností/časovou dojezdovostí. Dům je situován mezi předzahrádku s bohatou květinovou výsadbou a skalkou na přední straně a rozlehlou zahradou s ovocným sadem a studnou na straně zadní. Pozemek se nachází v původní zástavbě Lysic ve směru na Brno, méně než 5 minut chůze od centra a 100 m od autobusové zastávky.

Z ústřední chodby (25 m2) při pohledu od vstupu do domu se nachází dva neprůchozí pokoje vpravo (výměry 25 m2 a 15,5 m2). Na levé straně se nachází další pokoj (výměra 25 m2), kuchyně s kuchyňskou linkou (15,5 m2) a nově zrekonstruovaná koupelna s WC, vanou a sprchovou zástěnou (5 m2). V 2.NP ve štítu domu se nachází další pokoj (18,5 m2). Po obou jeho stranách je dále využitelná a dveřmi přístupná půda pro různá možná budoucí využití (43 m2 vlevo a 43 m2 vpravo). Po schodech dolů se z centrální chodby schází ke sklepu (14 m2), komoře/spíži (15 m2) a na druhé WC (1,5 m2) a pokračuje se chodbou (25 m2) vedoucí do zahradního atria s možností venkovního posezení. Dům je vytápěn prostřednictvím ústředního topení (radiátory) s plynovým kotlem umístěným v kotelně (14 m2) a dvou krbových kamen umístěných v obývacím pokoji (norská litinová kamna Jøtul) a na chodbě. Na dům navazuje velký krytý dřevník (40 m2) pro uložení palivového dříví z místních hustých lesů. K dispozici jsou veškeré aktuálně provedené revizní zprávy.

Z venkovního atria či vnitřku domu se krytým/samostatným vstupem vchází do rekonstruovaného nebytového prostoru, původně sloužícího jako truhlářská dílna. Vzhledem k rozsáhlé velikosti (63 m2), velké světelnosti a možnosti napojení krbových kamen na zde se nacházející komín může tento prostor plnit rozličnou paletu funkcí, např. podnikatelského zázemí (dílna/kancelář/přijímací prostor), uměleckého/fotografického/architektonického ateliéru, zimní zahrady, klubovny/čítárny/relax zóny apod. Stávající parkování na pozemku je možné na vlastním nájezdu i v zastřešeném stání, k domu je navíc v ceně nabízena i zděná garáž na jiném místě v Lysicích (pod školou).

Občanská vybavenost v Lysicích (vše v docházkové vzdálenosti od domu) odpovídá střediskovému statutu městyse: obchodní centrum, školka, škola, zdravotní středisko, knihovna, letní kino, několik restaurací/ hospod, hotel, letní koupaliště s moderním bazénem, fotbalové hřiště, kluziště, tenisový kurt, sokolovna s ochotnickým divadelním spolkem aj. Snadná dosažitelnost hlavního železničního koridoru Berlín-Praha-Brno-Vídeň (7 km), z přírodních celků přístup do Moravského krasu a Českomoravské vysočiny. Z lysických památek je třeba vyzdvihnout nádherný barokní zámek ze 14.století s vodním příkopem, pěstěnou zahradou a oranžérií; radnici z 18. století; kostel svatého Petra a Pavla s farou; vyhlášenou Základní školu Edvarda Beneše (1.-9.stupeň) v bývalé zámecké oboře vystavěné dle návrhu jednoho z čelních představitelů evropského funkcionalismu Bohuslava Fuchse; dále bukový Žižkův stůl (tvrz) aj.

Právní služby a úschova kupní ceny zahrnuty. Nutné vidět. Pro RK: prosíme nekontaktovat.

Nejpohodlnější přepis energií online Reklama

Parametry

Číslo inzerátu: 559641
Dispozice: 4+1
Plocha: 2.879 m²
Plocha pozemku: 2.879 m²
Cena: 6.490.000 Kč Chci hypotéku i
Město: Lysice
Typ budovy: Cihla
Vybavenost: Částečně Chci 35% slevu na nábytek
Balkón: Ne
Terasa: Ne
Garáž: Ne

6 110

Aktivních inzerátů
bez provize

61 936

Realizovaných obchodů
tento rok

3 866 158 295 Kč

Ušetřeno zákazníkům
tento rok

Nenašli jste, co jste hledali?
Nenechte si ujít žádnou nabídku a vytvořte si hlídacího psa.

Prodej domu 4+1 bez realitky

6.490.000 Kč