Prodej domu 210 m² bez realitky

Flemíkova, Řevničov, Středočeský kraj

Tento inzerát již není aktivní
Bezrealitky.cz

Popis inzerátu

RD je patrová stavba zcela podsklepená, z jedné strany řadová,se sedlovou střechou.Dispoziční řešení : v suterenu je ložnice pro hosty,kuchyňka,WC,koupelna,posilovna, úložné prostory a sklípek. V 1.NP je obývací pokoj 36m2 s krbem,kuchyň,spíž,WC a koupelna. V 2.NP jsou dvě ložnice, úložné prostory a balkon.Prostorná půda umožňuje zřízení podkroví. Okna obytných...
RD je patrová stavba zcela podsklepená, z jedné strany řadová,se sedlovou střechou.Dispoziční řešení : v suterenu je ložnice pro hosty,kuchyňka,WC,koupelna,posilovna, úložné prostory a sklípek. V 1.NP je obývací pokoj 36m2 s krbem,kuchyň,spíž,WC a koupelna. V 2.NP jsou dvě ložnice, úložné prostory a balkon.Prostorná půda umožňuje zřízení podkroví. Okna obytných místností jsou situována na jih s výhledem do zahrady. Zde jsou okrasné a ovocné stromy a keře, daří se zde i fíkovníku a vinné révě. Topení-plynový kotel nebo krbem s rozvody do horních místností. V r.2006 dům prošel rekonstrukcí-nový komín,omítky,podlahy,obklady dekorativními panely,nové rozvody plynu,odpady-napojení na veřej.kanalizaci, nová koupelna a WC.Dům umožňuje i dvougenerační bydlení-2+1 a 3+1 s vlastními vchody. k domu náleží dvě samostatné zděné garáže,dílna a prostory na skladování dřeva. Dům se nachází v klidné a bezpečné lokalitě,10 minut chůze od centra.Rakovník je vzdálen 50km od Prahy,má veškerou občanskou vybavenost. 
zobrazit celý popis
 Very nice, spacious family house 5 + 1 in Rakovnik,
fire place, gym, 2x garage and more…

We are pleased to introduce a very nice and roomy family house 5 + 1 with a large garden full of fruit trees for sale by owner in Rakovnik, Czech Republic. The property is a brick two storied house with a large attic, basement and quite a nice cellar under the front yard. Since 2006 the house went...
 Very nice, spacious family house 5 + 1 in Rakovnik,
fire place, gym, 2x garage and more…

We are pleased to introduce a very nice and roomy family house 5 + 1 with a large garden full of fruit trees for sale by owner in Rakovnik, Czech Republic. The property is a brick two storied house with a large attic, basement and quite a nice cellar under the front yard. Since 2006 the house went through an extensive reconstruction : a new chimney, floors - a combination of linoleum, floating laminate floor and tiles, new wall plasters, walls painted or put on decorative panels and stones. New gas, water and sewer pipes - the last ones were added to a public sewer network, new bathroom.
There are two types of heating in the house. A fire place in the first floor enabling heating upper rooms as well and a gas boiler controlled by a thermostat running a central heating system in every room including a basement. A disposition of the house : The basement - a sleeping room, gym and a small kitchen, a hallway with a laundry room, restroom, two small cellars, closet, entrance door and a stairway leading to the first floor. The first floor : an entrance hall, bathroom, living room - 36 square meters with a fireplace, kitchen, a hallway with restroom, pantry room, an entrance door to a basement and a stairway leading to the second floor. The second floor : Two rooms now serving as a sleeping room and an office, a hallway with two closets one of them can serve as an additional toilet. The hallway leading on one side to a balcony and on the other side to the attic which is large enough to be converted to an additional room. All windows are double glassed and most of them situated south with the view on the garden. The house can be used for two generation living with two separate entrances - one to the first floor and the other to the basement. The property has two separate garages, workroom, and many shads and shelters for storing of firewood and garden tools. On the 440 square meters garden there is a rain water reservoir, nice flowers, decorative and fruit trees including an apple, cherry, peach, apricot, plum and walnut as well as grapes, kiwis and figs. The house is being sold with all equipment and furnishing situated there. The property is located in a nice, quiet and very safe area ten minutes from a downtown Rakovnik which is a district city disposing all necessary needs to a comfortable living as well as a bus and train station, hospital and entertainment and it is only 50 km from a Capital City of Prague to where a bus departs every single hour.

show whole description

Detailní informace

dostupnost UPC:
typ nabídky:
Prodej
typ nemovitosti:
Dům
dispozice:
Ostatní
plocha:
210 m²
cena:
5.300.000 Kč
typ vlastnictví:
Ostatní
typ budovy:
Ostatní
vybavení:
podlaži:
2
balkón:
Ne
terasa:
Ne
Tyto stránky používají cookies. Setrváním na stránce souhlasíte s jejich používáním. V pořádku Více