Vyhledat

Lokalita:
Cenový rozsah:
neuvedeno ~ 100 000 000 Kč
Rozšířené
Název projektu
Nabídka
Nemovitost
Příslušenství
Dispozice

Let's dream - Proluka Břevnov

Co se staví dnes? Jak by se také mohlo bydlet za pár let? A jakou představu o tom všem mají současní studenti Architektury? V projektu Let´s dream vám představujeme jejich práce pro osobité bydlení 21. století!
URBANISTICKÉ ŘEŠENÍ
Zadáním bylo na stanovený pozemek co nejvhodněji umístit stavbu, resp. skupinu staveb, vhodných pro „skupinové" bydlení. Budova by měla svou hmotou i celkovým vzezřením odpovídat místu (přiléhá k ulici, uzavřený pozemek, zástavba v jedné výšce) a zároveň přinášetmožnost pohodlného moderního bydlení a designu. Vzhledem k tvaru, orientaci a natočení pozemku vůči komunikaci jsem se rozhodla zarovnat hlavní fasádu s okolními budovami s tím, že v zadní části se budou nacházet místa pro parkování.

ARCHITEKTONICKÉ ŘEŠENÍ
Protože se jedná o bytový dům, je nutné definovat skupinu užívající stavbu. V tomto případě se jedná o rodiny s dětmi při větších bytech a páry při menších bytech. Tito lidé jsou aktivní sportovní typy (nechtějí někam chodit na veřejnost, být omezeni otevíracími hodinami) se zájmemo zvířata (většina z nich nějaké chová V objektu se mísí několik funkcí. V přízemí do ulice je umístěn vchod, vjezd na dvůr a komerční prostor k pronajmutí Ve zbylých částech přízemí jsou seskupeny ostatní příslušenství (technická místnost, úklid, kolárna, popelnice a sklepní kóje pro jednotlivé byty). V dalších podlažích jsou jednotlivé bytové jednotky (2+kk, 3+kk). Hmota budovy je omezena z východní a západní strany přilehlými budovami a zdí, která rozděluje zadní dvory pozemků. Přístup na tento dvůr je možný průjezdem anebo přes komunikační prostor bytového domu. Byty v hlavním objemu jsou standardně přístupné z centrálního schodiště (jsou dva na patro) jedná se o 3+kk a v nejvyšším patře byty 2+kk.

Konstrukce objektu je řešena jako železobetonová monolitická a její systém je stěnový příčný. Jako materiál fasády je v prvních třech NP užitý monolitický pohledový beton šedý a tmavošedý, a na horní část je užit měděné plechové panely s texturou. Užitý materiál rozděluje vertikálně fasádu na tři části: spodní komerční, prostřední bytový, závěrečný střešní bytovka. Členitost fasády tvoří rytmus okenních otvorů a ze zadní strany balkónové konzoly. Ke každé bytové jednotce přísluší jeden balkón. Tyto balkóny mají skleněné zábradlí se zelenou texturou užitou na plechu.

Soubory ke stažení

Více projektů Let's dream

Informace o projektu

Let's dream - Proluka Břevnov
Autor: Miroslava Blahutová
Škola: ČVUT, fakulta stavební
Obor: Architektura a stavitelství

Ohodnoť projekt

(hodnotilo 8 lidí)
Koncept:
Prosím čekejte...
Architektura:
Prosím čekejte...
Provedení:
Prosím čekejte...