Průvodce úspěšnou koupí nemovitosti

Koupit nemovitost není tak náročný proces, jak možná ze začátku vypadá. A realizovat ho můžete dokonce i online. Máte-li zájem o koupi bytu nebo rodinného domu vlastními silami, využijte našeho jednoduchého průvodce, jak koupit nemovitost bez realitky.

Jak koupit nemovitost bez realitky 

Úspěšná koupě nemovitosti se skládá z několika kroků. Nejprve si ověřte, kdo je skutečným vlastníkem domu či bytu, který jste si vyhlédli. Poradíme vám, jak využít obchodní rejstřík a katastr nemovitostí, co vyčíst ze stavebního povolení a po čem pátrat na internetu. 

Další důležitý bod nákupního procesu představuje prohlídka nemovitosti. Podívejte se, jak by měla probíhat, na co se během ní ptát a jak objektivně dům (byt) ohodnotit. Až si vyberete bydlení vašich snů, přijde nejspíše vhodná chvíle na vyřízení hypotéky. Orientujete se v problematice bonity, fixace či refinancování? 

Podrobně se věnujeme i předání nemovitosti (změně jejího majitele). Tato operace zahrnuje například předávací protokol, zápis do katastru nemovitostí či platbu daně. Ukážeme vám také, jak postupovat při změně dodavatele plynu či elektřiny po koupi nemovitosti. S jakýmikoliv dalšími dotazy se neváhejte obrátit na e-mail info@bezrealitky.cz, rádi vám pomůžeme. 

Možná by vás zajímalo také

Zůstaňte s námi v kontaktu
Odebírejte novinky
z realitního trhu