Jak nafotit nemovitost před prodejem?

Poslední krok, který vám zbývá před zveřejněním inzerátu, je nafocení nemovitosti. Je to jedna z nejdůležitějších věcí před samotným prodejem. Dobré fotografie okamžitě zvednou zájem o vaši nemovitost a tím i její cenu. Poradíme vám, jak na ně.

Jak-nafotit-nemovitost
5 věcí, na které byste neměli zapomenout při focení nemovitosti 

Všichni zájemci dnes vybírají svou budoucí nemovitost na základě fotografií. Ať chcete, nebo ne, fotky tvoří jeden z nejdůležitějších nástrojů pro prvotní upoutání zájemce. Pokud budou vaše fotografie lepší než snímky podobných nemovitostí z nabídky, máte vyhráno. 

Profesionální nafocení nemovitosti 

Profesionální přípravě a focení interiéru nemovitosti před prodejem se říká home staging. Zkušený fotograf ví, z jakého úhlu každou místnost vyfotit, má profesionální vybavení a fotografie vám následně ještě upraví v grafickém programu tak, aby vypadaly perfektně. 

Pokud se rozhodnete nafotit si nemovitost sami, máme pro vás 5 tipů, které vám pomohou udělat správnou fotogalerii. 

Ukliďte 

Nemovitost musí být perfektně uklizená. Nikde by se neměly povalovat vaše osobní věci a žádné zbytečnosti. Snažte se, aby nemovitost vypadala jako hotelový pokoj. Naopak zkuste navodit domácí atmosféru čerstvou květinou ve váze na jídelním stole atd. 

Vyfoťte všechny místnosti 

Tři fotografie opravdu nestačí. Zájemci o nemovitost si rádi prohlížejí a chtějí znát co nejvíce detailů o bytu či rodinném domě ještě před tím, než projeví zájem o prohlídku. Tím, že vyfotíte všechny místnosti, předejdete zbytečným návštěvám a ušetříte svůj čas. 

Top fotografie nemovitosti 

Vyberte jednu top fotografii, která bude plnit roli úvodního snímku inzerátu. Položte si otázku: Co je top na mé nemovitosti? Je to nová fasáda, prostorný obývací pokoj nebo právě zrekonstruovaná koupelna? Úvodní fotografie rozhoduje o tom, že zájemce klikne právě na váš inzerát. 

Technika fotografování pokojů 

Jak fotit interiér? Všechny fotografie foťte na šířku. Vypadá to lépe. Nikdy nefoťte proti světlu, ale naopak se světlem v zádech. I když je den, rozsviťte světla, čím více světla, tím lépe. Pokud máte možnost, půjčte si digitální zrcadlovku. I v případě nevyhovujících světelných podmínek fotí lépe než mobilní telefon. 

Půdorys bytu 

Přidejte k fotografiím půdorys nemovitosti, případně i souvisejícího pozemku. Může se to zdát jako maličkost, ale váš inzerát bude vypadat profesionálně a zájemce si lépe představí velikosti jednotlivých místností. Ideální stav je, pokud bude z půdorysu zřejmé, které zdi jsou nosné a které jsou příčky. Zájemce může hned začít plánovat i případnou rekonstrukci. 

 

Možná by vás zajímalo také

Zůstaňte s námi v kontaktu
Odebírejte novinky
z realitního trhu