Jak nejvýhodněji pronajmout nemovitost

Přemýšlíte o pronájmu vašeho bytu nebo rodinného domu? V takovém případě jste na správném místě, kde vám poradíme, jak nemovitost pronajmout co nejlépe. Připravili jsme pro vás stručného průvodce po jednotlivých krocích celého procesu hledání ideálního nájemníka.

Focení nemovitosti před pronájmem 

Nejprve musíte nemovitost nafotit. Na pořízení reprezentativních snímků si dejte záležet, neboť kvalitní fotografie zvýší zájem o váš byt či dům a umožní pronajmout ho za lepší cenu. Přečtěte si, jak poutavé fotky vytvořit pomocí pravidel profesionální přípravy a focení interiéru nemovitosti před pronájmem (home staging). 

Zadání inzerátu o pronájmu 

Hotové fotografie se stanou důležitou součástí inzerátu. Při jeho psaní myslete především na to, co zájemce o pronájem potřebuje vědět a jak mu to sdělit co nejpoutavější formou. Nezapomeňte na rozdíly mezi inzeráty na pronájem bytu a rodinného domu, ani na základní pravidlo o uvádění pravdivých informací. 

Výběr nájemníka 

Poté přichází na řadu možná nejsložitější úkol – vybrat nejvhodnějšího nájemníka. Kromě prohlídky nemovitosti k tomu využijte několik našich speciálních nástrojů jako Komunikační platforma pro majitele nemovitostí, Kalendář prohlídek či Premium profily. 

Nájemní smlouva 

Zásadní dokument během pronájmu nemovitosti představuje nájemní smlouva. Poradíme vám nejen, co musí obsahovat nájemní smlouva, ale ani bez čeho se neobejde předávací protokol k pronajímané nemovitosti. 

Platby nájemného a kontroly 

Podepsanou smlouvou to však nekončí. Právě naopak, začíná – a tím nemyslíme jenom platby nájemného. Bude se proto hodit vědět, na jak dlouho a jak často lze vstupovat do pronajímaného bytu či domu a jak by vlastně měl fungovat vztah mezi pronajímatelem a nájemníkem. 

Možná by vás zajímalo také

Zůstaňte s námi v kontaktu
Odebírejte novinky
z realitního trhu