Zdá se, že došlo k problému s připojením nebo na serveru dochází k údržbě. Funkce webu může být omezena.

Můj první byt

Bydlete opravdu tam, kde toužíte být doma

Pro ty, kdo chtějí bydlet ve svém a uvažují o hypotéce. Vysněný byt za vás koupíme, a zatímco v něm budete bydlet, naspoříte si na akontaci hypotéky.

Postupně si našetříte na hypotéku
V bytě bydlíte a platíte nájem
Stačí mít úspory pouze 3 % hodnoty bytu
Mám zájem

Od nového bydlení vás dělí 4 kroky

1. Vyplňte dotazník

Nezávazně se zaregistrujte a odpovězte nám na pár jednoduchých otázek. Na jejich základě můžeme stanovit cenu nemovitosti, kterou vám budeme moci koupit.

2. Najděte svůj nový domov

Podle vašich úspor vám spočítáme rozpočet na nákup vybrané nemovitosti a výši spoření, které ještě můžete v příštích letech našetřit. Vybraný byt pro vás koupíme rychle a v hotovosti. Poté s vámi podepíšeme nájemní smlouvu a také smlouvu o budoucím odkupu.

3. Spořte si na hypotéku

Až 5 let si od nás můžete byt bezstarostně pronajímat, zatímco si budete spořit na jeho následné odkoupení. Váš nájem vám navíc ponížíme o vaše vstupní procento úspor. Žijte bez obav, že vám pronajímatel nečekaně ukončí nájemní smlouvu.

4. Staňte se majiteli

Až budete připraveni vzít si hypoteční úvěr, byt si od nás můžete za předem stanovených podmínek odkoupit. Jakmile na hypotéku dosáhnete, pomůžeme vám s papírováním a vy se tak stanete právoplatnými majiteli svého domova.

Pojďte s námi
z nájmu
do vlastního

Nezávazně nás kontaktujte a zjistěte, jak vám můžeme pomoci na cestě k vlastnímu bydlení.

Program Ownest je cesta k vlastnímu bydlení


Větší výběr

Díky Ownestu máte možnost bydlet ve větším bytě a na lepší adrese než s běžnou hypotékou. Bydlet tak budete moci v dobré spádové oblasti s dobrými školami, nebo dobrou dostupností do zaměstnání.

Méně stresu

O vše se postarají naši specialisté, kteří dbají na to, že váš byt bude tou správnou investicí, a že nebude mít technické vady. Naši specialisté vás provedou celým procesem a připraví spolu s vámi plán, díky kterému se z nájemce stanete vlastníkem nemovitosti.

Nákup v hotovosti

Váš byt můžeme odkoupit rychle a v hotovosti. To vám přináší výhodu oproti ostatním kupcům, kteří čekají týdny až měsíce na vyřízení hypotéky.

Transparentní přístup

S Ownestem je odkupní cena bytu fixní bez ohledu na to, co se děje na trhu nemovitostí. Můžete uplatnit opci během 5 let, kdy budete připraveni na hypotéku a úrokové míry mohou být přívětivější, nebo odejít s úsporami poníženými o 1,5 % jako poplatek za odstoupení.

Občas se nás ptáte

Ownest za vás koupí byt a dá vám možnost jej v budoucnu odkoupit za předem stanovenou cenu. Na začátku stačí mít naspořeno pouze 3 % hodnoty bytu a máte až 5 let na jeho odkoupení. Postupně si šetříte 10-20 % na jistinu pro hypotéku, ale zároveň bydlíte ve svém vysněném domově už nyní.

Na začátku si najdete nemovitost a my ji za vás koupíme. V následujících až 5 letech v ní budete bydlet a platit nájem. Zároveň si budete šetřit, dokud nebudete finančně připraveni vzít si hypotéku a byt si od Ownestu odkoupit. Ownest vám dává výhradní právo na koupi bytu, ale nejste nijak vázáni tak učinit (to je princip tzv. kupní opce). Zároveň máte po celou dobu záruku, že vám Ownest nevypoví nájem.

Kupní cena bytu a výše nájmu jsou transparentně stanoveny na začátku celého procesu a pohybují se na úrovni tržních podmínek. Máte tedy jistotu odkupní ceny i nájmu.

Každá opce má realizační cenu, za kterou může být každý rok uplatněna. S Ownestem se cena zvyšuje každý rok o 5,75 %. Tato cena je fixní a nemění se bez ohledu na to, co se děje s cenami na trhu nemovitostí.

V případě, že pro vás koupíme byt v hodnotě 5 000 000 Kč, tak na konci prvního roku máte právo (nikoliv povinnost) si nemovitost od nás odkoupit za 5 287 500 Kč, na konci druhé roku za 5 591 531 Kč a tak dále.

1. Registrace a dokumenty – na našich webových stránkách vyplníte formulář a nahrajete potřebné dokumenty

2. Výběr nemovitosti – jakmile budete spokojeni s rámcovou smlouvou, oficiálně vás zaregistrujeme do programu Ownest a vy nám převedete registrační poplatek ve výši 2 500 Kč.

3. Nákup nemovitosti – až si vyberete ten pravý byt, Ownest se postará o podání nabídky v hotovosti a proces nákupu. Jakmile je naše nabídka přijata, jsme připraveni zaplatit rezervační poplatek.

4. Startovací poplatek a prvotní spoření – v tento moment byste měli být převést startovací poplatek a prvotní spoření na náš bankovní účet, poté dokončíme nákup vašeho nového domova.

5. Nájem a uplatnění opce – po podpisu nájemní smlouvy už budete vědět, kdy dostanete klíče a budete se moci nastěhovat domů! V den, kdy si přeberete byt, už budete mít snížený nájem díky prvotním úsporám s Ownestem pro jistinu na hypotéku. Během 5 let budete mít možnost vždy 2x ročně uplatnit opci a odkoupit nemovitost.

1. Stěhujete se hned

2.Nájem máte s fixním ročním nárůstem o 2,5 %.

3. Ownest garantuje předem stanovenou prodejní cenu bytu na každý rok

4. Až budete finančně připraveni, pomůžeme vám s žádostí o hypotéku