Prodej domu • 500 m² bez realitkyRumburská, Liběchov - Liběchov, Středočeský kraj
Tato nemovitost již od 84 395 Kč měsíčně s roční úrokovou sazbou od 4,89 %.
Historická vila "Husův dům" - budova postavená v roce 1892
Jedná se o jednu z nejvýznamnějších historických staveb Liběchova, již od 19. století je často zobrazována na pohledech z Liběchova. Postavena byla jako jedno z letních sídel pražských elit v neorenesančním italském stylu. Než byla dokončena, přešla do vlastnictví České matice školní a byla zde zřízena česká škola. Po druhé světové válce se stala majetkem Českobratské církve evangelické a byly zde zřízeny dva farní byty a modlitebna. Před třinácti lety byla zakoupena současnými vlastníky a celá byla adaptována na bydlení. Aktuálně jsou v ní tři byty. Byla kompletně zrekonstruována, vyměněny byly všechny rozvody: elektřina, voda, topení, komín. Kompletně byl obnoven i vnější plášť budovy. Stylově byla také opravena satelitní stavba, patrová garáž. Stropy jsou vysokoké 3,5 metru, okna dřevěná, špaletová. Pozemek je částečně rovinatý, částečně svahovitý s terasami, ve spodní části je přírodní jezírko, na hranici pozemku teče potok / náhon. Dům je sice u hlavní silnice, ale uzavřen téměř po celém obvodu zelení. Ve spodní části pozemku jsou vrátka a můstek přes náhon kudy lze projít do zámecké áleje. Dům je klasifikován jako rodinný dům, tudíž ho lze financovat hypotékou. Perfektní dostupnost do Prahy, autobusová zastávka je 3 minuty chůzí.
Dispozice
Přízemí:
Vrátnice o ploše cca 12 m2, malá místnost s kuchyňským dřezem a palandou + sociální zařízení (koupelna s umyvadlem, záchodem a sprchovým koutem).
Byt č. 1: 3 + 1 (kuchyň bez oken). Dva velké pokoje o ploše cca 25 m2 a jednen pokoj o ploše 12 m2. Podlahy dvou velkých pokojů představují prkenné podlahy, v menším pokoji jsou parkety. Kuchyň 10 m2 a koupelna s rohovou vanou se záchodem 10 m2.
Byt č. 2: 1 + 1. Velký pokoj 24 m2 + kuchyň 20 m2. Ve velkém pokoji jsou původní prkenné podlahy, v kuchyni parkety. Byt dále tvoří koupelna s rohovou vanou, vstupní chodba, samostatný špajz a samostatný záchod. Celková plocha cca 65 m2. Samostatný vchod se zahrady.
První patro:
Byt č. 3: 6 + 1 , koupelna, záchod, špajz. Plocha cca 200 m2.
Sklep: Kotelna, uhelna, sklad. Moderní automatický kotel s výkonem 48 kW na tuhá paliva, uhlí, pelety a kusové dříví.
Garáž
Samostatně stojící dvoupatrová budova se sedlovou střechou a věžičkou se zastavěnou plochou 35 m2. Druhé patro s prkennou podlahou. Ke garáži je přistavěná veranda / skleník, aktuálně sloužící pro chov slepic. Přímo u domu je několik parkovacích stání, další vozidla můžou parkovat na sousední parcele, kde město zřídilo vlastní parkoviště u Sokolovny.
Oba objekty prošly kompletní rekonstrukcí v letech 2013-2016. V současnosti se na nich provádějí udržovací práce.
Parametry nemovitosti
| Stav | Velmi dobrý |
|---|---|
| Dispozice | Ostatní |
| Číslo inzerátu | 1042065 |
| PENB | G - Mimořádně nehospodárná |
| Užitná plocha | 500 m² |
| Rizika | Prověřit » |
| Konstrukce budovy | Smíšená |
|---|---|
| Vybaveno | Vybaveno |
| Vlastnictví | Osobní |
| Poloha domu | Samostatný |
| Plocha pozemku | 2 165 m² |
| Cena za jednotku | 39 800 Kč / m2 |
Co tato nemovitost nabízí?
| Sklep 80 m² |
V okolí nemovitosti najdete
Tato nemovitost již od 84 395 Kč měsíčně s roční úrokovou sazbou od 4,89 %.
Stále hledáte to pravé?
Nastavte si hlídacího psa. Nabídky vybrané na míru dostanete souhrnně 1× denně e-mailem. S Premium profilem máte k ruce hlídačů rovnou 5 a když se něco objeví, informují vás obratem.



















