Prodej pozemku bez realitky
Mnichovice u Říčan, Středočeský kraj

888.400 Kč

Popis

Nabízím levně na prodej velmi atraktivní pozemek (hlavně do budoucna) o velikosti 2.221 m2, přibližně obdélníkového tvaru v jádru města Mnichovice u Říčan – č.parc. 169/10. Pozemek navazuje bezprostředně na stávající zástavbu RD při ul. Smetanova a také navazuje na obecní komunikaci (č.parc. 169/44 a 169/32) – tzn. bezproblémový přístup na pozemek. Na nejhezčím místě pozemku je stavební firmou vybudováno vodorovné „plato“ 11 x 11 m – tj. v místě možných staveb dnes a v místě RD v budoucnu.
Je to mírný svah s výhledem na Mnichovice, barokní kostel a okolní kopce Ladova kraje včetně „Budíkova“. Platný Územní plán definuje dnes využití pozemku takto:
Hlavní využití: sady, zahrady na soukromých, zpravidla oplocených pozemcích vymezené Územním plánem pouze ve vybraných lokalitách, kde doplňují koncepci uspořádání krajiny.
Přípustné využití: soubor staveb á 6 m2 (bouda pro zahradní nářadí, bouda pro sadaře, bouda k uskladnění výpěstků, jurta atd.) a bazény do plochy 10 m2.
Pozemek lze oplotit resp. je již z ½ oplocen. Ze tří stran je obklopen stávajícími RD a z jižní strany vysokou protihlukovou stěnou podél trati Praha – Benešov. ČD je tzv. „koridorová železniční trať“ – vybudovaná okolo r. 2000 s dotacemi EU – tichá trať, pružné uložení kolejí, protihlukové stěny, 95% vlaků je osobních – projíždějící vlak jen „zašumí“. Na nádraží Mnichovice jdete 10 min. pěšky. Na části pozemku se dnes pasou ovce. Příjezdová komunikace na pozemek – štěrková do vrchu – je a bude celá ve Vašem vlastnictví.
IS:
1) Nová el. přípojka – kaplička 3x 25A – a z ní vedou dvoje vodiče na stavební místo – plato: a) klasický el. kabel, b) kabel HDO pro noční levný proud a pro získání co nejnižších tarifů za odběr elektřiny 24 hod a 365 dní v roce
2) Vodovodní přípojka je položena až k „platu staveb“. Její napojení na obecní vodovod bude možné až cca za 2 roky (Mnichovice mají dnes nedostatek pitné vody a budují posilovací vodopřípojky ze Želivky). Mimo jiné probíhá stavební řízení na vrtanou studnu pro předmětný pozemek.
3) Kanalizační přípojka položena rovněž až k „platu“. Napojení na veřejnou kanalizaci bude možné také až cca za 2 roky – až Mnichovice rozšíří stávající kapacitu ČOV (čističky odpadních vod).
4) STL plynovod vede ve vzdálenosti 65 m od staveniště „plata“ – zde je možno se napojit. Přípojka plynu pro prodávaný pozemek realizována t.č. není.
5) Další infrastruktura: k pozemku vede nová štěrková stoupající „utažená“ cesta o šířce 3,5 m – jedete tudíž po vlastním pozemku na vlastní pozemek.
Bonus:
Pozemek je perspektivní pro eventuelní postavení RD v severním pravoúhlém rohu - viz barevný plán (převzato z Územního plánu Mnichovice). Zde se nabízí zalícování dnes zelené (nestavební) barvy pozemku (je to 310,6 m2) do červené barvy (stavební). To bude ale možné až v novém Územním plánu Mnichovic, nebo vyřízením změny Územního plánu podle Stavebního zákona. Součástí přiložených fotografií a dokumentů je i připravená ideová studie architekta se 3 variantami využití pozemku ("Sadař", "Zahradní slavnost" a "Bazén"; a v budoucnu "Rodinný dům".

Parametry

Číslo inzerátu: 590471
Typ pozemku: Ostatní
Plocha: 2.221 m²
Cena: 888.400 Kč Chci hypotéku i
Město: Mnichovice
Městská část: Mnichovice u Říčan

8 129

Aktivních inzerátů
bez provize

49 133

Realizovaných obchodů
tento rok

1 139 434 500 Kč

Ušetřeno zákazníkům
tento rok

Nenašli jste, co jste hledali?
Nenechte si ujít žádnou nabídku a vytvořte si hlídacího psa.

Prodej pozemku bez realitky

888.400 Kč