
Prodej domu • 335 m² bez realitkyBergische Landstraße 21, , Severní Porýní-Vestfálsko
Bergische Landstraße 21, , Severní Porýní-VestfálskoMHD 2 minuty pěšky • ParkováníKompletně pronajatá investiční nemovitost v srdci 51503 Rösrath/Hoffnungsthal na prodej!
Nabízený šestifunkční dům byl v letech 1998 až 1999 postaven stavební společností Lindenberg – zárukou nejvyšší kvality z Hoffnungsthálu – v masivní stavbě. Suterén je z betonu – tzv. bílá vanová konstrukce. Všechny řemeslné práce byly provedeny místními řemeslnickými firmami.
Co je na tomto šestifunkčním domě velmi zajímavé: Dům se skládá celkově ze šesti bytů, které jsou rozděleny na vlastnická podíly. Každý byt má vlastní daňové číslo a ke každému bytu patří i vlastní parkovací místo pro automobil!
Vysoce kvalitně vybavený dům se nachází jak zvenku, tak i uvnitř v velmi udržovaném stavu. Dům je opatřen plastovými okny s izolačním dvojsklem a rolety. Schodišťové stupně v schodišti byly kompletně zhotoveny z přírodního kamene – granitu – a zábradlí schodiště jsou zcela z nerezové oceli. Také zábradlí šesti balkonů je kompletně z nerezové oceli.
Celková obytná plocha činí 335 m², rozložených na tři patro. Celková užitná plocha je přibližně 126 m². Rozloha pozemku – se zahradou a parkovacími místy – činí 469 m² a je velmi nenáročná na údržbu!
V přízemí se nachází 57 m² dvoupokojový byt a 59 m² dvoupokojový byt. Oba byty jsou luxusně vybavené a mají balkon. V koupelně se nachází sprchový kout a navíc vana. Oba byty mají v suterénu samostatný sklep.
V horním patře se rovněž nachází 57 m² dvoupokojový byt a 59 m² dvoupokojový byt. Oba byty jsou luxusně vybavené a mají balkon. V koupelně se nachází sprchový kout a navíc vana. Oba byty mají v suterénu samostatný sklep.
Na půdorysu se nachází 51 m² dvoupokojový byt a 52 m² dvoupokojový byt. Oba byty jsou luxusně vybavené a mají balkon. V koupelně je sprchový kout a navíc vana. Oba byty mají v suterénu samostatný sklep.
Dům je vytápěn plynovým centrálním topením – modernizováno v roce 2023. Energetický štítek: 74,7 KWh/(m².rok). Ohřev vody pro jednotlivé byty zajišťují elektronické průtokové ohřívače nacházející se přímo v bytech. Měsíční provozní náklady bytů jsou velmi nízké.
Vybavení: dlažba, přirozený kámen (žula, mramor) a podlahové krytiny z parketů.
Výhody tohoto domu: Za dnešních stavebních nákladů a cen pozemků by se takový dům – v takové podobě – nedal postavit. Žádná doba výstavby, přímý příjem a žádné starosti s řemeslníky. Nízká spotřeba energie. I když je tato nemovitost použivaná, existuje možnost degressivního odpisu – až 50 let.
Nemovitost je nabízena přímo vlastníkem, který byl také investorem stavby.
Když si člověk pořídí nemovitost jako investici, rychle objeví nejen výnosy z pronájmu, ale také možnost daňového odpisu, což je dodatečná výhoda. AfA (odpisy z amortizace) je nejsilnějším nástrojem pro pronajímatele, jak výrazně snížit daňovou zátěž.
Lokalita:
Nabízený šestifunkční dům se nachází v centru Hoffnungsthálu, jedné z nejvyhledávanějších lokalit ve městě Rösrath. Blízkost Kolína činí Rösrath velmi oblíbenou obytnou oblastí příměstského Kolína. Rösrath má co nabídnout a vysokou hodnotu pro volnočasové aktivity. Přilehlá chráněná přírodní oblast Wahner Heide a les Königsforst vybízí k četným aktivitám a výletům, čímž přispívá k velmi vysoké kvalitě života.
Banky, mateřské školy, školy, lékaři, lékárna, venkovní bazén a všechna zařízení každodenní potřeby jsou dosažitelná pěšky. Střední školy, sportovní centra a kulturní zařízení jsou rychle dostupná.
Dopravní spojení:
Hoffnungsthal má vlastní nádraží, které propojuje Hoffnungsthal s Kolínem, oblasti Bergisches Land a se zbytkem světa.
Kromě toho Rösrath nabízí velmi výhodná dopravní spojení, a to díky přípojnicím na dálnici – přípojky A3 (Kolín – Frankfurt) a A4 (Olpe – Kolín), což umožňuje rychlý přístup do centra Kolína (18 km) a na letiště Kolín/Bonn během krátké doby.
Čistý roční nájem činí momentálně 48 000 €. Po odečtení nákladů na parkovací místa to odpovídá 11,31 € za m². Zde tedy existuje velký potenciál.
Parametry nemovitosti
| Stáří | Nad 50 let |
|---|---|
| Číslo inzerátu | 1012574 |
| Užitná plocha | 335 m² |
| Celkem podlaží | 3 |
| Stav | Po rekonstrukci |
|---|---|
| PENB | B - Velmi úsporná |
| Plocha pozemku | 469 m² |
| Cena za jednotku | 4 179,10 € / m2 |
Co tato nemovitost nabízí?
| Balkón | |
| MHD 2 minuty pěšky |
| Sklep | |
| Parkování |























