Prodej chaty, chalupy • 25 m² bez realitkyPod Havránkou, Praha - Troja
Tato nemovitost již od 1 799 Kč měsíčně s roční úrokovou sazbou od 4,79 %.
Nabízím přenechání stylové zahradní chatky se zahradou v klidné zahrádkářské kolonii Velká Skála v Praze-Troji. Místo má genius loci, který jinde nenajdete.
Na zahrádkách najdete příjemnou atmosféru, dostatek zeleně i soukromí. Ideální pro odpočinek, víkendové pobyty, zahradničení nebo jako únik z města. Kolonie se nachází v atraktivní části Troji a působí spíš jako malý svět, a přitom jen kousek od centra. Sousedí přímo s botanickou zahradou, kousek je vinice svaté Kláry. Přístup autem anebo autobusem.
Chatka je postavena na pilířích a není vedena jako klasická nemovitost. Nejedná se tedy o standardní prodej nemovitosti ani pozemku v osobním vlastnictví. Součástí převodu je přenechání chatky a převod užívacích práv v rámci zahrádkářské kolonie. Obdobný model funguje ve většině zahrádkářských kolonií v Praze.
Chatka prošla výraznou proměnou a velká část práce je již hotová. Nový uživatel si může dokončit finální detaily podle vlastních představ. Součástí je terasa s výhledem do zahrady.
Podle nového Metropolitního plánu je oblast Trojských svahů vedena jako nezastavitelná, díky čemuž by si lokalita měla dlouhodobě zachovat svůj zahrádkářský a přírodní charakter.
V kolonii aktuálně probíhá příprava elektrifikace. Voda je v sezóně dostupná v rámci kolonie.
Měsíční nájem/pacht zahrady činí 5 000 Kč.
Vhodné pro někoho, kdo hledá vlastní místo v přírodě, ale zároveň chce zůstat v Praze.
Hlavní výhody:
– Praha-Troja
– klidné prostředí v přírodě, ale přitom blízko centra.
– soukromí
– možnost dokončení podle vlastních představ
– připravovaná elektrifikace
– osobitý charakter místa
Cena za přenechání chatky a převod práv: 429 000 Kč
Parametry nemovitosti
| Dostupné od | 15. 5. 2026 |
|---|---|
| Konstrukce budovy | Skeletová |
| Číslo inzerátu | 1023720 |
| PENB | E - Nehospodárná |
| Užitná plocha | 25 m² |
| Cena za jednotku | 17 160 Kč / m2 |
| Stav | Novostavba |
|---|---|
| Vybaveno | Nevybaveno |
| Vlastnictví | Osobní |
| Poloha rekreačního objektu | Samostatný |
| Plocha pozemku | 649 m² |
Co tato nemovitost nabízí?
| Terasa 10 m² |
V okolí nemovitosti najdete