Inzerát již není v nabídce

Podívejte se na podobné inzeráty, které jsou aktuálně v nabídce.

Prodej domu 5+1 bez realitky

Latrán, Velešín, Jihočeský kraj

Zobrazit na mapě

6.250.000 Kč

Na inzerát již není možné reagovat
Plocha
Plocha
119 m²
Plocha pozemku
Plocha pozemku
220 m²
Dispozice
Dispozice
5+1
Škola 7 minut pěšky
Vybaveno
Sklep
Garáž
Terasa

Hledáte kouzlo a atmosféru starého domu, ale chcete být součástí městského dění, večerního veselí a nebýt na samotě u lesa? Tak jste našli dům právě pro Vás. Dům je součástí historické zástavby města Velešín, nachází se v klidné lokalitě u náměstí s přátelskými sousedy. Velešín je moderní klidné menší město s veškerou sociální obslužností a skvělou dopravní dostupností. Do 20 minut se z něj dostanete na hranice s Rakouskem, do Českého Krumlova nebo krajského města Českých Budějovic. Nově budovaná dálnice, která povede v blízkosti, dostupnost města ještě zvýší. Na Lipno se dostanete za 40 minut a do krásných Novohradských hor do 20 minut. Od domu jste pěšky u malebné přehrady Římov za 5 minut.
K domu patří dvě na sebe navazující úrodné zahrádky tak akorát veliké, aby péče o ně byla radost a ne starost. Maliny, jahody, ostružiny, rybíz, borůvky, rakytník, švestka, hruška a jabloně. Něčeho je více, něčeho méně, ale to vše již na zahradě plně roste a plodí. Je zde také připraven základ na skleník pro domácí rajčata a okurky. Vlastní kompost. Udírna je plně funkční a padesát kilo masa se tam vejde jako nic. Dva dřevníky pro uložení dřeva na zimu, protože teplo z krbu je nenahraditelné. Zastřešená terasa s přívodem vody ze studny pro posezení s přáteli, na kterou navazuje zimní zahrada s vchodem do obývacího pokoje.
V domě jsou v současné době využívána dvě patra – přízemí a první nadzemní podlaží. Dům má v podzemí ještě malý úložný sklep s celoročně konstantní teplotou 11st. a vlastní studnu s užitkovou vodou, se kterou lze zalévat zahrádku. Dům má využitelné dva samostatné vchody, jeden z ulice, druhý ze zahrady.
V přízemí se nachází rozsáhlý původní průjezd s menším sklepem, který má ambice být do budoucna sklepem vinným. Dále je zde kuchyňka pro zpracování plodů ze zahrádky, nebo pro přípravu masa do udírny. Na kuchyňku dále navazuje další místnost, kterou lze využít jako dílnu nebo zázemí pro podnikatelskou činnost, případně je možné zde spolu s kuchyňkou vybudovat samostatný byt. Součástí přízemí je také větší komora, do které je přivedena voda a odpady, takže může sloužit jako oddělená prádelna případně jako koupelna k přízemnímu bytu.
Točené dřevěné schodiště nás dovede do prvního patra, kde je velký obývací pokoj s jídelnou a krbovými kamny s výměníkem, kuchyně, koupelna a dva pokoje. Z obývacího pokoje se přes zimní zahradu dostaneme na zahrádku.
Střecha záměrně ponechaná v původním stavu skrývá rozhlehlou půdu, kde je možné vybudovat půdní vestavbu a tím pádem získat dalších 90m2 obytného prostoru.
Dům je napojen na vodu z řádu, je zřízena plynová přípojka, která nebyla využívána, a elektřinu. Rozvody vody jsou v plastu, rozvody tepla a elektřiny jsou v mědi. Místnost v přízemí a terasa jsou vybaveny třífázovou zásuvkou 400V. Pod domem je přístupná studna (průměr 1,1m, hloubka 4m) s užitkovou vodu, která je rozvedena na zahradu a do přízemní komory. Celý dům je vytápěn elektrickým kotlem a krbovými kamny (17kW) s výměníkem do radiátorů. Bojler 80l na ohřev vody je umístěn v přízemí. Okna jsou dřevěná špaletová. Dům je po vnitřní rekonstrukci – nové podlahy a obklady, celý dům je vybílen a uklizen a připraven ihned k nastěhování. Dům je prodáván včetně vybavení na fotografiích.
Potenciál domu je velmi pestrý, je možné jej využít tak pro bydlení, tak pro podnikatelské záměry s provozovnou v přízemí, nebo jako zázemí pro výlety za krásami jižních Čech.

Parametry

Dispozice
5+1
Stav
Dobrý
Plocha
119 m²
Plocha pozemku
220 m²
Cena
6.250.000 Kč
Typ budovy
Ostatní
Vybavenost
Vybavený
Balkón
Ne
Terasa
Ano
Sklep
Ano
Lodžie
Ne
Parkování
Ne
Garáž
Ano
PENB
G
Energie
Přepis energií online, snadno a rychle
Internet
Zjistěte rychlost O2 internetu u vás doma. Advertisement

V okolí najdete

Zastávka veřejné dopravy:
1,471 m (18 min)
Velešín město
Pošta:
731 m (9 min)
Velešín
Obchod:
458 m (5 min)
Foitl řeznictví uzenářství
Restaurace:
735 m (9 min)
Restaurant U Zlaté Podkovy
Lékárna:
609 m (7 min)
Škola:
643 m (8 min)
Nursery - Školka
Mateřská škola:
4.8 km (6 min)
Sportoviště:
1,021 m (12 min)
Koupaliště Velešín
Hřiště:
1,056 m (13 min)

Vzdálenost k