
Prodej domu • 290 m² bez realitky, Braniborsko
, BraniborskoMHD do minuty pěšky • ParkováníNabízený soubor budov pochází ze začátků přibližně roku 1850, byl však v letech 2011–2025 kompletně a nákladně zrestaurován a renovován. V mimoriadelně krásné lokalitě u jezera máte nejen z hlavní budovy, ale také z penzionátu úchvatný výhled. Výbava je neobyčejně kvalitní. Vysoké místnosti a výhled ze skoro všech prostor na jezero činí dům skutečnou výjimkou.
V přízemí hlavní budovy se vstupujete z velkorysého vstupního prostoru s toaletou pro hosty a nástěnnými skříněmi až ke stropu, a to buď do horního patra, nebo do rodinného centra s obývacím pokojem s krbem, jídelnou a kuchyní – vše s výhledem na jezero. Nad touto částí se nachází galerie dosažitelná po spiralovém schodišti, perfektní světlem prosvětlené útočiště s vestavěnými policemi.
V přízemí se dále nachází další místnost, která pokračuje do hlavní koupelny s vanou, bidetem a bezprahovým sprchovým koutem, a rovněž do plně vybavené šatny. Odtud se vstupuje do hlavní ložnice s celou stěnou prosklenou vůči jezeru – s úplnou soukromostí od terasy a penzionátu.
Z vstupní haly vede původní historické schodiště nejprve do "věže", kde si z věžní místnosti opět můžete užít výhled na jezero, tentokrát na druhé straně poloostrova. Po několika schodech se dostanete do horního patra, kde se nachází koupelna a tři propojené místnosti s útulným šikmým stropem, střešními okny a dalším panoramatickým oknem s výhledem na jezero.
Suterén je přístupný jak z obytné části přes spiralové schodiště, tak z parkoviště přes přístřeškové venkovní schodiště. Zde se nachází vysoce kvalitní sauna (ze které máte přímo přes venkovní schody přístup do jezera), moderní topení a spousta úložného prostoru.
Penzionát je přizpůsoben pro osoby se zdravotním postižením, s parketovou podlahou, bezbariérovým přístupem a sprchou, malou vestavěnou kuchyní, nástěnnými skříněmi sahajícími ke stropu a panoramatickým oknem s výhledem na jezero včetně malé terasy před ním. Je naprosto neviditelný z hlavní budovy.
Zahrada nabízí trávníkové plochy, impozantní historické stromy, útulné místo pro grilování a především 16 metrů šířky pobřeží u jezera s opevněným břehem a vlastním mol, což je samostatná atrakce této vily.
Dům samotný se nachází v Königs Wusterhausen-Niederlehme, v klidné slepé ulici na poloostrově přímo u břehu. Naproti není žádná zeď a sousední zahrady jsou zcela soukromé, takže se můžete v exkluzivní přírodě cítit skutečně v bezpečí.
Königs Wusterhausen je okouzlující město s mnoha atrakcemi a památkami, se všemi školami, lékaři, nemocnicí a spoustou nákupních možností a restaurací. Centrum města se stanicí, nákupní ulicí a nádherným tržním dnem je dosažitelné za méně než 10 minut, a A10 Center s dalšími obchody je rovněž hned za rohem. Do letiště Berlin/Brandenburg je přibližně 20 minut (přičemž nelze slyšet žádný hluk z letadel) a do centra Berlína asi 30 minut.
Dům byl nedávno zrestaurován a zrenovován, byl instalován moderní (2024) plynový kotel a střecha byla pokryta moderními a trvanlivými architektonickými taškami. V přízemí a v penzionátu je podlahové topení, v horních patrech jsou radiátory. Podlahy v hlavní budově jsou z luxusního průmyslového kobercového krytu a vysoce kvalitního kamenného obložení, v penzionátu je v obývacím pokoji pokládané parkety. Všechny místnosti jsou propojeny LAN kabeláží s optickým připojením. Byl také instalován odměkčovací systém, stejně jako zavlažovací systém pro zahradu, robotický sekačka trávníku a kvalitní venkovní osvětlení.
Dům je v současnosti částečně zařízen vybraným a zakázkově vyrobeným designovým nábytkem, který lze na přání převzít.
Parametry nemovitosti
| Stáří | Nad 50 let |
|---|---|
| Číslo inzerátu | 1022424 |
| Užitná plocha | 290 m² |
| Celkem podlaží | 3 |
| Stav | Po rekonstrukci |
|---|---|
| PENB | D - Méně úsporná |
| Plocha pozemku | 1 016 m² |
| Cena za jednotku | 6 482,76 € / m2 |
Co tato nemovitost nabízí?
| Sklep | |
| Parkování | |
| Terasa |
| MHD 0 minut pěšky |





























