Průvodci realitním trhem

Rozcestník realitních průvodců, rady, tipy, návody

Připravili jsme pro Vás několik užitečných rad, návodů a tipů, které jistě ocení jak majitelé nemovitostí, tak zájemci o nové bydlení.

Realitní průvodci jsou připravovány po konzultaci s našimi odborníky, kteří pro nás výhradně pracují v rámci projektu Centrum služeb. Věříme, že Vám naši průvodci usnadní orientaci na realitním trhu a poradí během řešení prodeje či pronájmu vaší nemovitosti s věcmi s tím spojenými.

Koupit nebo pronajmout nemovitou věc?

Přemýšlíte o vlastním bydlení? Koupě nemovitosti pro Vás může nebo nemusí být tou pravou volbou, stejně tak jako pronájem nemovitosti. Tento průvodce popisuje výhody a nevýhody vlastního a pronajatého bydlení. Pro některé může sloužit jako pomocník při nelehkém rozhodování.

Prodej nemovitosti krok po kroku

Chcete prodat nemovitost bez realitky, ale nevíte, jak na to? Tento průvodce je tedy přímo pro vás! V osmi krocích popisuje, jak postupovat při prodeji nemovitosti od inzerování nabídky, přes sepsání smlouvy a zpracování návrhu na katastr nemovitostí, až po samotné předání nemovitosti.

Koupě nemovitosti krok po kroku

Plánujete koupi nového bydlení, ale nevíte, jak na to? Náš průvodce vám poradí a uvidíte, že to zvládnete sami a zcela bez realitky! V sedmi krocích popisuje, jak postupovat při výběru nového bydlení od vyhledání ideální nemovitosti, přes sepsání smluv a podání návrhu na katastr nemovitostí, až po převzetí nemovitosti.

Změna dodavatele plynu nebo elektřiny

Uvažujete o změně dodavatele plynu nebo elektřiny? Víte, jaké dokumenty jsou k tomu potřeba, jak dlouho celý proces trvá a co obnáší? Podívejte se na našeho průvodce změnou dodavatele plynu nebo elektřiny a ušetřete za energie.