Prodej domu 178 m² bez realitky

Černická, Zvole u Prahy, Středočeský kraj

Tento inzerát již není aktivní
Bezrealitky.cz

Popis inzerátu

Komfortní a úsporný rodinný dům vytápěný tepelným čerpadlem v blízkosti Prahy a zároveň v krásné a čisté lokalitě přímo u lesa.
Dům je 5+kk (lze na 6+kk)s garáží, 2 terasami a pozemkem 796 m2, cca 7km od hranice Prahy 4, v obci Zvole-Černíky. Nejedná se o satelitní městečko. Přízemí má vstupní halu, koupelnu (sprchový kout, WC), prostornou hlavní místnost s...
Komfortní a úsporný rodinný dům vytápěný tepelným čerpadlem v blízkosti Prahy a zároveň v krásné a čisté lokalitě přímo u lesa.
Dům je 5+kk (lze na 6+kk)s garáží, 2 terasami a pozemkem 796 m2, cca 7km od hranice Prahy 4, v obci Zvole-Černíky. Nejedná se o satelitní městečko. Přízemí má vstupní halu, koupelnu (sprchový kout, WC), prostornou hlavní místnost s luxusní kuchyň. linkou, jídelnou a obývacím pokojem s novým krbem. V přízemí nová plovoucí podlaha a designové otopné panely.
Velká terasa s výhledem do lesa z kvalitního exotického dřeva. V přízemí je ještě malý pokoj (např. pracovna, možno i pro domácí mazlíčky – u pokoje je vybudován malý výběh). V patře je prostorná hala, 3 pokoje, šatna (možno jako pokoj), koupelna (rohová vana, WC, 2 umyvadla, pračka). Dům má garáž a technickou místnost. Před garáží mohou parkovat 2-3 vozy. Teplo a voda je řízena tepelným čerpadlem. V místě je školka, potraviny, škola 1,5km, další služby 2-5km. Spojení PID na metro C-Budějovická.
zobrazit celý popis
We offer a detached house for sale, construction completed and approved in 2004, newly adapted ground floor in 2011, including installation of heat pump. The house has 3 bedrooms, a study and a large kitchen/dining room (can be adapted to 4 bedrooms, study + kitchen/dining room), with a garage, two terraces and land measuring 796 m2. It is located in a beautiful setting full of vegetation and...
We offer a detached house for sale, construction completed and approved in 2004, newly adapted ground floor in 2011, including installation of heat pump. The house has 3 bedrooms, a study and a large kitchen/dining room (can be adapted to 4 bedrooms, study + kitchen/dining room), with a garage, two terraces and land measuring 796 m2. It is located in a beautiful setting full of vegetation and forests, approximately 7 km from the boundaries of Prague 4 – Písnice, in the village of Zvole-Černíky. This is not a satellite town. The ground floor has an entrance hall, which you may also enter from the garage. From the hall you may enter a bathroom (shower unit, toilet, basin) and the spacious main room which houses a luxury kitchen unit, dining area (located in the glassed over section of the room) and a living area with a new fireplace. The whole main room has brand new floating flooring and modern heating panels. There are two exits leading from the main room to the two terraces and the garden. One terrace is paved with an arbour and is accessible from the dining area through glazed sliding doors which form part of a fully glazed wall. Half of this glazed wall opens up to a width of 180 cm. The other terrace measures 50 m2, is made of quality tropical wood, fitted with new standard lamps and was built six months ago. The ground floor also includes a small room accessible from the main room (for use as a study, or for pets – adjacent to the room there is a small enclosure with a door leading into the garden. A staircase leads from the main room up to the upper floor (with storage space under the stairs). The upper floor contains a spacious hall, a walk-in closet, 3 bedrooms (the closet can be converted into a fourth bedroom), a bathroom (corner bath, toilet, basin, washing machine). The house has a garage with remote control new doors and a utility room. There is room to park 2-3 cars in front of the garage. The gate into the drive is also remote controlled. Heating and hot water comes from the heat pump. Water comes from the house’s own well, flows into an expansion box and through new filtration apparatus – it is drinking water. Waste water flows into a septic tank. The whole house is heat insulated. Various bushes grow in the garden and a fully-grown Cyprus hedge runs along the fence. Locally there is a nursery school, grocery shop, car repair garage. A school is located 1.5 km away. Other services are 2 km away (in Zvole) or 5km in Dolní Břežany. Prague Integrated Transport connection to metro C - Budějovická station.
show whole description

Detailní informace

dostupnost UPC:
typ nabídky:
Prodej
typ nemovitosti:
Dům
dispozice:
5+kk
plocha:
178 m²
cena:
6.990.000 Kč
typ vlastnictví:
Osobní
typ budovy:
Cihla
vybavení:
Částečně
podlaži:
2
balkón:
Ne
terasa:
Ano
Tyto stránky používají cookies. Setrváním na stránce souhlasíte s jejich používáním. V pořádku Více