Pronájem domu • 356 m² bez realitky, Hessen
, HessenMHD 2 minuty pěšky • Parkování • GarážGepflegtes Zweifamilien-/Mehrgenerationenhaus in traumhafter Lage mit unverbaubarem Blick in die Rhön.
Důkladně udržovaný dvou- či vícegenerační dům na snové lokalitě s nezastižitelným výhledem na Rhön.
Prostorný a pečlivě udržovaný obytný dům, který byl v roce 1986 kompletně zrekonstruován a přístavěn, se skládá ze dvou obytných částí:
Obytná část přízemí:
– Vestibul
– Prostorná hala s věšákem
– Toaleta pro hosty
– Kuchyň obývacího typu s vestavěnou kuchyňskou linkou
– Spižírna a skladovací místnost
– Prostorná obývací a jídelna o rozloze 70 m² včetně krbového topení a přístupu na 2 terasy
– Z haly vede oddělená spací část, která obsahuje:
• Hlavní ložnici s přístupem na terasu
• 2 další pokoje
• Koupelnu s vanou a sprchou
• Skladovou místnost
Obytná část nadzemního podlaží:
– Obytná hala s přístupem do 2 pokojů
– Koupelna s vanou a sprchou
– Pracovna s balkonem a výhledem na Rhön
– Chodba
– Jeden pokoj
– Kuchyň nebo pokoj se skladovací místností
– Toaleta pro hosty
– Velký obytný prostor o rozloze 44 m², který je aktuálně rozdělen na 2 pokoje, a má přístup na balkon s úchvatným výhledem
K domu dále náleží:
– Dvojgaráž o rozloze 41 m² s přímým vstupem do domu
– Sklepní prostor sestávající z chodby, sklepní místnosti, kotelny, sklepního baru s oddělenou toaletou a prostorné prádelny se sušárnou
Dům se nachází na konci slepé ulice na okraji obce Hünfeld-Mackenzell, přímo vedle chráněné přírodní rezervace s nezastižitelným výhledem na Wasserkuppe a Milseburg.
Mackenzell disponuje:
– Mateřskou školkou
– Základní školou
– Pekárnou
– Řeznictvím
– Obchodem Tegut
– Mnoha spolky
V řádu několika minut pěšky se dostanete do Hünfeldu.
Město Hünfeld nabízí vynikající infrastrukturu včetně velmi dobré lékařské péče (praktických lékařů, specialistů, zubních lékařů a samozřejmě Helios-kliniky), vlakového a autobusového nádraží, všech škol, různých možností nakupování a volnočasových aktivit s krytým i venkovním bazénem.
Hünfeld je střediskem okresu Fulda. Jako východohesensko město v přírodním parku a biosférické rezervaci Rhön představuje Hünfeld důležité hospodářské, pracovní a nákupní centrum.
Navíc je město sídlem turistického spolku „Hessisches Kegelspiel“ – oblast dovolených v srdci Německa, která se zejména věnuje jemnému turismu. V rámci obecní územní reformy z roku 1972 v Hesensku bylo městu připojeno 14 dříve samostatných obcí. Počet obyvatel vzrostl z tehdejších 7 500 na dnešních 16 000. Díky této reformě se Hünfeld stal také jedním z nejrozlehlejších měst v Hesensku, přičemž rozloha se zvětšila z 12 na přibližně 120 km².
Hünfeld se nachází v srdci Německa. Tradičně těsné ekonomické, kulturní a osobní vazby s městy a obcemi v sousedním Durynsku bylo možné po pádu hranic opět obnovit. Kromě své polohy na nejdůležitějších spojnicích sever/jih Spolkové republiky – přibližně napůl cesty mezi Hamburkem a Mnichovem – je Hünfeld dnes také významným uzlem pro stále významnější dopravní tahy ve směru východ/západ. Spolková silnice B 84, která Hünfeld prochází, představuje jednu z nejdůležitějších spojnic do Eisenachu a Erfurtu. Město leží ve směru sever/jih u dálnice A 7 a na spolkové silnici B 27 a je v dosahu dálnice A 66.
Díky nedalekému vyššímu centru Fulda (17 km) existují pohodlné spojení Intercity i ICE do všech velkých měst. Jako středisko s bohatou nabídkou pracovních míst a volnočasových aktivit Hünfeld obsluhuje kromě velkých obcí Burghaun, Eiterfeld, Nüsttal a Rasdorf také nedaleké durynské vesnice historického úřadu Geisa.
Hlavní přednosti:
– Nezastižitelná poloha se snovým výhledem na Wasserkuppe a Milseburg
– Bydlení na okraji obce přímo vedle chráněné přírodní rezervace
– Zralá, prostorná parcela
– Obytný dům byl v roce 1986 kompletně přístavěn a zrekonstruován
– Prostorný zahradní domek
– 3 terasy obklopující dům
– 2 balkony
– Vstup do sklepa zevně
– Dvojgaráž s přímým vstupem do domu
– Vnitřní krb v přízemí
– Venkovní krb
– Možnost instalace krbu v podkroví
– Vestavěná kuchyň v přízemí i v podkroví
– Vysoce kvalitní kondenzační olejový kotel
– Solární termální soustava
– Elektrické rolety v přízemí
– Dům byl v posledních letech opakovaně modernizován (např. obklady chodeb dřevesnicemi, balkony kryté měděným plechem, nově upravená zahrada, kompletní výměna oken v podkroví, rozličné malířské a podlahové práce)
– Klimatizace v podkroví
– Podlahové krytiny v přízemí: kompletní dlažba (v koupelně, hostinském WC, kuchyni a chodbě v podkroví), zbylé místnosti: parkety a laminát
– Podlahové krytiny v podkroví: vinyl, laminát a koberec
– Společenská místnost se sklepním barem a oddělenou toaletou
Parametry nemovitosti
Číslo inzerátu | 927734 |
---|---|
Dostupné od | 3. 8. 2025 |
Stav | Dobrý |
Stáří | Nad 50 let |
Cena za jednotku | 7 € / m2 |
Užitná plocha | 356 m² |
---|---|
Plocha pozemku | 1 886 m² |
PENB | F - Velmi nehospodárná |
Celkem podlaží | 2 |
Co tato nemovitost nabízí?
Terasa | |
Parkování | |
MHD 2 minuty pěšky |
Balkón | |
Sklep | |
Garáž |
V okolí nemovitosti najdete
Stále hledáte to pravé?
Nastavte si hlídacího psa. Nabídky vybrané na míru dostanete souhrnně 1× denně e-mailem. S Premium profilem máte k ruce hlídačů rovnou 5 a když se něco objeví, informují vás obratem.