
Pronájem bytu 4+1 • 90 m² bez realitkyPotsdamer Str. 23 Essen-Frohnhausen Frohnhausen Nordrhein-Westfalen 45145
Potsdamer Str. 23 Essen-Frohnhausen Frohnhausen Nordrhein-Westfalen 45145MHD 2 minuty pěškyV domě bydlí výhradně 1– a 2-členné domácnosti, tedy klidná společnost obyvatel. Dům má moderní plynové ústřední topení s centrálním ohřevem vody a je opatřen tepelnou izolací vnějších stěn a izolací střešních ploch, takže zde byly dosaženy odpovídající dobré energetické hodnoty. Schodiště bylo nedávno rovněž opatřeno novou omítkou a natřeno. Na půdě domu se v celé jeho šíři nachází sušárna určená k vysušení vlastního prádla nájemníků. Ke každému bytu patří malá sklepní místnost. Před několika měsíci byla ve všech bytech domu vyměněna dvojnásobně zasklená plastová okna za třískleněné energeticky úsporné varianty a byla zavedena další bezpečnostní opatření proti vloupání, třída RC 2, takže se díky těmto dalším energetickým opatřením spotřeba energie ještě sníží. Dům disponuje plynovým ústředním topením s centrálním ohřevem vody, přičemž teplá voda se měří pomocí samostatných vodoměrů, takže každý platí jen za to, co skutečně spotřebuje. Energeticky náročné spotřebiče jako průtokové ohřívače či podstolní zásobníky nejsou použity.
Ulice Dorotheenstraße je jednosměrná a ulice Rüttenscheider Straße je dosažitelná pěšky během 2 minut. Dorotheenstraße se nachází v oblíbené dívčí čtvrti Rüttenscheid. Do Rüttenscheider Stern s veřejnou dopravou se rovněž dá dojít rychle pěšky. Ulice Rüttenscheider Straße je středem Essen-Rüttenscheid, místo, kde se nachází všechny obchody každodenní potřeby, a dále zde najdete různé kavárny a bary. Napojení na dálnice A40 a A52 je dosažitelné během několika minut jízdy. Grugapark je dosažitelný pěšky za méně než 20 minut. Přibližně 2 km vzdálen se nachází centrum města Essen. Za domem se nachází společná zahrada, kterou udržuje společenství obyvatel domu. Na přilehlých zahradních pozemcích se nenacházejí žádné komerční prostory, proto je zde naprosto klid a zeleň. Jedná se o klidnou oázu k odpočinku přímo uprostřed Rüttenscheidu, a to jen 2 minuty od Rüttenscheider Straße. Rüttenscheid je nesmírně žádaná čtvrť jižní části Essenu, nedaleko od kliniky a okresního soudu, a je velmi oblíbená i mezi jednotlivci díky dobré infrastruktuře a různorodým podnikům, které se zde nacházejí.
Byt má vstupní chodbu, ze které jsou přístupné sprchová koupelna a obytný/ložnicový prostor. Chodba je moderně obložená dlažbou. Koupelna je vybavena sprchovým koutem, toaletou, umyvadlem a připojovací možností pro vlastní pračku nájemníka (pračka s náběžným plněním). Sanitární a podlahové dlaždice jsou bílé, stěnové dlaždice modré. Z obytného/ložnicového prostoru, vybaveného světlým dubovým parketovým podlahovým krytinou, se vstupuje do kuchyně. Okna v obytném/ložnicovém prostoru i v kuchyni jsou nová, třískleněná plastová okna, a před okny jsou rolety. Byt se nachází ve vyšším přízemí (hochparter), takže do bytu není možno nahlédnout z ulice. Kuchyně má v závisejícím stropě halogenové světla a je vybavena moderními stěnovými a podlahovými dlaždicemi. Vestavěná kuchyň patří k bytu a je vybavena lednicí, mrazničkou, sporákem (čtyři plotýnky na keramické varné desce) a troubou, dřezem a odpovídajícími spodními i horními skříněmi. Obytný/ložnicový prostor nabízí dobré možnosti uspořádání nábytku.
Před nějakou dobou byla v bytě provedena nová rozsáhlá elektroinstalace s dostatečným počtem zásuvek ve všech místnostech. V bytě jsou dveře z světlého dubu. Stěny bytu jsou tapetovány hrubým vzorem (rauhauser) a natřeny bílou barvou značky Binder. Byt je vybaven interkomem. Zahrada za domem zaujme svou klidností a zelení, a vyvolá pocit pohody v době odpočinku.
V bytě není povoleno chovat psa kvůli podlahové krytině. Byt je určen pouze pro jednou osobu.
Od současné nájemkyně je možné v případě potřeby převzít i některý nábytek. Převzetí však není povinné. Vestavěná kuchyň patří pronajímateli a tudíž je součástí bytu a nebude demontována, jelikož byla zakoupena přímo k bytu a zde instalována. Přenést si vlastní kuchyň není v tomto případě možné.
Byt je určen pouze pro jednu osobu.
Pronájem může být zahájen krátkodobě s datem nástupu 01.10.2025.
V okolí nemovitosti najdete
Stále hledáte to pravé?
Nastavte si hlídacího psa. Nabídky vybrané na míru dostanete souhrnně 1× denně e-mailem. S Premium profilem máte k ruce hlídačů rovnou 5 a když se něco objeví, informují vás obratem.