Vypadá to, že náš server prochází údržbou nebo jste offline. Některé funkce webu mohou být dočasně nedostupné.
Prodej domu 308 m², pozemek 833 m², Neumünster, Šlesvicko-Holštýnsko
Prodej domu 308 m², pozemek 833 m², Neumünster, Šlesvicko-Holštýnsko
Prodej domu 308 m², pozemek 833 m², Neumünster, Šlesvicko-Holštýnsko
Prodej domu 308 m², pozemek 833 m², Neumünster, Šlesvicko-Holštýnsko

Prodej domu • 308 m² bez realitkyNeumünster Neumünster Schleswig-Holstein 24534

Neumünster Neumünster Schleswig-Holstein 24534MHD do minuty pěšky • Parkování • Garáž
Cena547 000 €

Více informací


Přeloženo pomocí AI

Toto působivé rodinné (vícegenerační) dům z přibližně roku 1888 spojuje historický půvab se solidní konstrukcí a představuje zajímavou příležitost pro investory do nemovitostí. Chráněný objekt sestávající z přední a zadní budovy nabízí stabilní příjmy z nájmů, dobrou obsaditelnost a případně zajímavé daňové možnosti v rámci péče o památky.

Přední budova zahrnuje celkem čtyři kompaktní bytové jednotky – po dvou v přízemí a v patře – které jsou ideální pro jednotlivce či páry. Oblíbené velikosti bytů zajišťují trvale vysoký zájem. Střešní rekonstrukce byla provedena kvalitně a společně s moderním zděním šikmé střechy poskytuje solídní energetický základ a zachování hodnoty nemovitosti. Podkrovní prostor (základní plocha cca 80 m²) nabízí v současnosti dva prostorné sklepní prostory a další možnosti využití. Přípojky pro topení, elektřinu, čerstvou vodu a šedou vodu již existují.

V přední budově činí aktuální čisté studené nájmy:

– Přízemí vpravo: 280 € (indexovaný nájem, nájemní smlouva z 09/2019)

– Přízemí vlevo: 228 € (srovnatelný nájem, nájemní smlouva z 05/2004)

– Patro vpravo: 275 € (indexovaný nájem, nájemní smlouva z 11/2022)

– Patro vlevo: 305 € (indexovaný nájem, nájemní smlouva z 05/2020)

V zadní budově se na každém patře nachází jeden byt. K dispozici je rovněž velká půda a společný sklep v přízemí, které nájemcům poskytují praktický úložný prostor.

Aktuální čisté studené nájmy v zadní budově činí:

– Přízemí: 150 € (nájemní smlouva z 03/2011)

– Patro: 295 € (nájemní smlouva z 11/2023)

– Podkroví: 250 € plus 40 € za pronajatou garáž (nájemní smlouva z 04/2005)

Celkový roční čistý studený nájem v současnosti čítá přibližně 21.876 €.

Udržovaná pozemek se nachází idylicky přímo u řeky Schwaale v srdci Neumünsteru. Objekt zaujme velkou zahradou, kterou obyvatelé rádi využívají – někteří mají k dispozici vlastní zámečky v zahradě. Zamykatelný stojan na kola a přístřešek pro kontejnery přispívají k pořádku na pozemku. Pronajatá garáž a tři až čtyři další venkovní parkovací místa poskytují nájemcům další komfort a podporují dobrou obsaditelnost. Navíc velikost pozemku – s výhradou stavebního právního posouzení – perspektivně nabízí i další možnosti rozvoje.

Tepelná zásoba je v současnosti řešena plynovým kotlem z roku 2006. Podle informací městských podniků Neumünster existuje rovněž možnost připojit budovu k rozšířenému dálkovodnímu vytápění.

Celkově tato nemovitost nabízí solidní základ pro dlouhodobé příjmy z nájmů s rezervami pro zvýšení hodnoty. Aktuální průměrný nájem činí jen přibližně 260 € za byt a okolo 5,80 € za m² obytné plochy – relativně výhodná úroveň pro tuto centrální polohu v centru města s velkou zahradou. To otevírá prostor pro tržně orientovaný vývoj při budoucích modernizacích a nových nájemních smlouvách.

Neumünster – centrálně umístěn, výborně dostupný

V srdci Šlesvicka-Holštýnska se nachází nezávislé město Neumünster, které je tradičně považováno za významné hospodářské centrum a důležitý dopravní uzel. S přibližně 80 000 obyvateli je pátým největším městem spolkové země po Kiel, Lübeck, Flensburgu a Norderstedtu.

Dopravně výhodná poloha je jedním z největších pozitiv města Neumünster: Město se nachází přímo u dálnice A7 a u státních silnic B205 a B430. Hlavní město spolkové země Kiel je vzdálené jen 30 kilometrů, Hamburg je dosažitelný zhruba po 65 kilometrech. Neumünster je rovněž výborně spojen vlakem –linky mezi Hamburgem, Kiel a Flensburgem vedou přímo městem a dělají z něj významný uzel na cestě do Skandinávie.

Řeka Schwale protéká Neumünsterem a na jihu se vlévá do řeky Stör. Zejména atraktivní je, že Schwale protéká přímo kolem zahrady a dodává pozemku přírodní kouzlo. Na severu města vybízejí k výletům do přírody jezero Einfelder a močál Dosenmoor. Přímořská lázeňská města v Lübeckském zálivu jsou autem dosažitelná přibližně za hodinu, zatímco pobřeží Severního moře je vzdáleno asi jednu a půl hodiny.

Neumünster propojuje kompaktní, s přírodou spjaté obytné prostředí s blízkostí k rozmanitým nabídkám metropolitní oblasti Hamburku, hlavního města Kiel a oblíbeného pobřeží Baltského moře – jde o vyváženou kombinaci, která garantuje jak kvalitu bydlení, tak kvalitu pracovního prostředí.

Objekt se nachází v nejlepší centrální lokalitě, přímo v srdci Neumünsteru. Nákupní možnosti pro každodenní potřeby, supermarkety, pekárny a řada specializovaných obchodů jsou v docházkové vzdálenosti. Školy, jesle a další zařízení péče se nachází v bezprostřední blízkosti a zajišťují krátké vzdálenosti v rodinném životě. Rovněž lékaři, lékárny a další důležití poskytovatelé služeb jsou přímo na místě.

Pěší zóna se svými kavárnami, restauracemi a menšími butiky nabízí živou atmosféru a zve k procházkám. Pravidelné tržnice a akce navíc přinášejí pestrost. Nedaleká vlaková stanice a výborné spojení s veřejnou dopravou zajišťují rychlou dostupnost okolních čtvrtí a sousedních měst Kiel a Hamburg.

Díky centrální poloze obyvatelé užívají městský život se všemi pohodlími – zároveň parky, zelené plochy a řeka Schwale v okolí poskytují řadu možností k odpočinku přímo uprostřed města.

Vybavení s potenciálem a solidním základem

Byty jsou celkově v funkčním, udržovaném stavu s vybavením, které se liší podle rozsahu provedených rekonstrukcí. Základně jsou všechna koupelny obložená dlažbou, zatímco podlahové krytiny v obytných místnostech jsou z laminátu, PVC nebo koberce.

V přední budově byla v posledních letech cíleně modernizována:

– Byt v přízemí napravo byl v roce 2017 kompletně renovován a nabízí moderní standard.

– Byt v přízemí nalevo disponuje jednoduchým, ale udržovaným vybavením s PVC a laminátovými podlahami; koupelna a kuchyně byly částečně obnoveny v roce 2024.

– V patře napravo byla laminátová podlaha vyměněna v roce 2018.

– Byt v patře nalevo obdržel v roce 2020 novou vestavěnou kuchyni a rovněž novou laminátovou podlahu.

V zadní budově se stav liší:

– Plocha v přízemí není v současnosti pronajímána samostatně, nýbrž je využívána jako rozšíření a hobby místnost nájemníků podkrovního bytu – zde se dlouhodobě nabízí potenciál pro nové přerozdělení.

– Byt v patře byl v roce 2023 kompletně renovován: byla obnovena koupelna, elektroinstalace a podlahové krytiny, modernizace kuchyně je momentálně v procesu.

– Podkrovní byt je v udržovaném, pořádném stavu a je oceňován svými nájemníky.

Se solidním vybavením poskytuje objekt stabilní základ pro pronájem – současně existuje možnost prostřednictvím cílených modernizací dále zvýšit hodnotu bydlení a dlouhodobě generovat další příjmy z nájmů.

Ze snahy o zachování soukromí stávajících nájemníků nejsou k dispozici aktuální fotografie bytu.

Tepelná zásoba je v současnosti zajišťována plynovým kotlem z roku 2006; dle informací městských podniků Neumünster existuje také možnost, že bude budova v budoucnu připojena k plánovanému rozšířenému dálkovodnímu vytápění.

Se solidním vybavením nabízí objekt stabilní základ pro pronájem – současně existuje možnost prostřednictvím cílených modernizací zvýšit hodnotu bydlení a dlouhodobě generovat další příjmy z nájmů. Prostorná zahrada přispívá nejen k vysoké kvalitě bydlení, ale mohla by – s výhradou stavebního právního posouzení – perspektivně nabídnout i další možnosti rozvoje.

Makléřské dotazy nejsou vítány a nebudou zpracovávány.

Popis objektu v inzerátu slouží pouze k počáteční informaci a není považován za specifikaci stavu dle kupní smlouvy. Odchylky jsou vyhrazeny. Zejména informace o obytných a užitných plochách jsou s ohledem na historii budovy orientační a měly by být kupujícím ověřeny.

Uvedené informace nepředstavují ujištění.

Všechny údaje v inzerátu byly sestaveny s maximální péčí, vycházejí ovšem z informací prodávajícího a jsou poskytovány bez záruky. Odpovědnost za správnost a úplnost údajů je vyloučena.

Parametry nemovitosti

Číslo inzerátu926368
Plocha pozemku833
PENBF - Velmi nehospodárná
Celkem podlaží3
Užitná plocha308
StavPo rekonstrukci
StáříNad 50 let
Cena za jednotku1 776 € / m2

Co tato nemovitost nabízí?

Parkování
MHD 0 minut pěšky
Sklep
Garáž

V okolí nemovitosti najdete

MHDRathaus
🚶 14 m (0 min)
PoštaDeutsche Post
🚶 455 m (5 min)
ObchodShakti
🚶 121 m (1 min)
BankaVR Bank Neumünster eG
🚶 90 m (1 min)
RestauracePanorama im Ratskeller
🚶 102 m (1 min)
LékárnaAlte Rats-Apotheke
🚶 147 m (2 min)
ŠkolaKlaus-Groth-Schule (Nebenstelle)
🚶 498 m (6 min)
Mateřská školaKita-Haartallee (Außenstelle)
🚶 504 m (6 min)
SportovištěPBC Neumünster
🚶 751 m (9 min)
Hřiště
🚶 450 m (5 min)

Vzdálenost k:

Podobné nabídky jako tato nemovitost

  • Prodej
  • Dům

Zobrazit všechny nabídky

Zobrazit všechny nabídky

Stále hledáte to pravé?

Nastavte si hlídacího psa. Nabídky vybrané na míru dostanete souhrnně 1× denně e-mailem. S Premium profilem máte k ruce hlídačů rovnou 5 a když se něco objeví, informují vás obratem.